СТАТТІ
13:07, 11 листопада
Від затишку Кобилянської до величі Героїв Майдану: історії головних вулиць в Чернівцях
СТАТТІ
Вулиця Героїв Майдану та Ольги Кобилянської, джерело фото - Facebook-сторінка Edward Turkiewicz (Едвард Туркевич)
Вулиці Чернівців зберігають у собі не лише історію, але й дух часу. Кожна з них має свою унікальну історію. Журналісти 0372.ua продовжують розповідати про головні вулиці міста. Нещодавно ми ділилися історіями вулиці Руської та Головної, а сьогодні пропонуємо поринути в історію вулиці Героїв Майдану та Ольги Кобилянської.
Вулиця Ольги Кобилянської:
Вулиця має майже 300-річну історію та є візитною карткою міста. Саме сюди поспішають всі туристи, які приїжджають у столицю Буковини.
Вулицю кілька разів перейменовували, допоки у 1940 році її не назвали на честь 55-ї річниці творчості письменниці Ольги Кобилянської.
Саме на цій вулиці була закладена перша цеглина першого кам’яного будинку.
Вулицю навіть мили декілька разів на день. До вибору працівників, котрі відповідали за чистоту на даній вулиці, підходили досить ретельно. На місця двірників намагалася підбирати освічених людей зі знанням мов. Це на випадок, якщо хтось з іноземних туристів захоче довідатися яку-небудь інформацію, а брудним селянам, що приїжджали у місто з навколишніх сіл, було заборонено рухатися Кобилянською.
Також існує легенда, що вулицю Ольги Кобилянської (Панську) вулицю в давнину підмітали червоними трояндами.
Нещодавно ми ми розповідли про HERMES у Чернівцях і пільзенське пиво. Вулиця Ольги Кобилянської у старих фотографіях ( Частина 1).
У XX столітті тут з’явилось чимало різних установ та організацій. На вулиці були магазини, ресторани, кав’ярні, банки, фотоательє та фірмові склади. Вулиця Панська стала центром ділового, торговельного та культурного життя міста.
Оселитися тут було престижно, і домогтися цього вдавалося переважно особам панського роду: інтеліґенції, домовласникам, лихварям, торговцям.
Ви можете прогулятись спокійною вулицею, випити чашку кави або ж влаштувати фотосесію, це досить популярно серед містян. Можна посидіти в кафе чи ресторані, вони славляться різноманітністю страв та напоїв. Дуже часто можна побачити музикантів, які гуртуються і дарують емоції людям. Кожна людина після прогулянки цією вулицею буде ще більше любити цей спокійний куточок Чернівців та захоче повертатись знову і знову.
Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber
Вулиця Героїв Майдану:
Цю вулицю і досі багато чернівчан називають Червоноармійською, тільки в 2014 році її перейменували на Героїв Майдану. Вулицю "Героїв Майдану" названо на честь загиблих українців під час Революції Гідності.
Зараз ця вулиця є однією з ключових вулиць нашого міста, які починаються від центру.
До 1918 року вона носила назву Великокучурівська, а за час панування на Буковині Румунії, назву вулиці не змінювали.
24 серпня 1944 року міська рада у Чернівцях перейменувала вулицю на Червоноармійську. Ця вулиця починалася від площі Ринок (Центральної) і вела до села Великий Кучурів.
Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram
Читайте також: Сучава, Солт Лейк Сіті, Саскатун і не тільки - що за плитка з назвами міст лежить біля Ратуші Чернівців
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Останні новини
14:10
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:37, 16 грудня
20:10, 23 грудня
22:12, Вчора
13:07, 16 грудня
2
live comments feed...
Коментарі