• Головна
  • Як Чернівці очистили від совєцького минулого - повний список перейменувань
13:13, 10 липня

Як Чернівці очистили від совєцького минулого - повний список перейменувань

Чернівці - фото 0372

Чернівці - фото 0372

В Україні з 2014 року триває активне очищення від російсько-совєцького минулого. Про те, якими темпами декомунізація триває у Чернівцях, сайт 0372.ua дізнавався у міської ради.

Відтоді, коли росія незаконно окупувала частину Донеччини, Луганщини та Крим, Україна почала активно позбавлятися від російсько-совєцького минулого у вигляді памʼятників леніну, назв вулиць на честь совєцьких генералів, річниць партзібрань, жовтневої революції тощо.

Сайт 0372.ua через запит дізнався у міськради Чернівців про те, якими темпами у місті йшла декомунізація, скільки всього перейменували, і як це відбувалося. 

Отже, у 2015 році був прийнятий Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". Відтоді у Чернівцях почалася активна робота над перейменуванням.

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Але перейменування як таке у Чернівцях почалося ще до прийняття цього закону. Після кривавих подій на Майдані у Києві 6 березня перейменували вулиці Червоноармійську на Героїв Майдану, Чапаєва на Олександра Щербанюка, Стасюка на Небесної Сотні.

27 березня вулицю Фрунзе перейменували на Василя Аксенина. А 29 жовтня 2015 року міська рада прийняла рішення про перейменування 47 вулиць та провулків у Чернівцях.

У липні-вересні 2022 року, у січні-березні 2023 року та на початку 2024 року у Чернівецькій громаді відбулися громадські обговорення щодо перейменування вулиць у Чернівцях, селах Коровія і Чорнівка.

Аби залучити якомога більше мешканців до обговорення, провели шість круглих столів, у яких взяли участь 153 містяни. Мешканці надіслали понад 100 пропозицій щодо перейменування топонімів.

Підписуйтесь на наш Instagram

Під час громадського обговорення мешканці запропонували назвати колишні вулиці:

  • Кронштадську – Покровською;
  • Воз’єднання - іменем Костянтина Майданського;
  • Таманську - повернути історичну назву вулиці Кільцева;
  • Челябінську - Академічною.

Свої пропозиції висловили також мешканці колишніх вулиць Алтайської, Багратіона, Вавілова, Денисівської, Нахімова, Скрябіна. Їх розглянули на засіданнях міської топонімічної комісії та підтримали.

Останнє рішення про перейменування Чернівецька міська рада прийняла 29 лютого 2024 року.

На даний час міська топонімічна комісія підготувала рекомендації щодо перейменування ще 60 вулиць та провулків у громаді.

Також міська рада надала нам повний список всіх перейменованих вулиць та провулків у Чернівцях, Коровіх та Чорнівці. Загалом у Чернівцях перейменували 194 топоніми, у Коровії - вісім, у Чорнівцях - одину вулицю. Повний список перейменувань з 2014 року надаємо нижче:

Читайте: Коли у Чернівцях планують почати навчальний рік

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #війна в Україні #війна з росією #срср #ссср #радянський сюз #декомунізація #перейменування вулиць
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...