БЛОГ
12:26, 19 січня 2024 р.
Аварійні балкони, фасади та бруківка - що спільного між Чернівцями та Львовом - БЛОГ
БЛОГ
Чернівці та Львів мають багатовікову історію та культуру, які відображається, здається, в кожній будівлі. Мені випала нагода порівняти ці два міста і своїми враженнями я поділюся в блозі.
Приїхавши в Чернівці на практику, я відразу відчула схожість з містом в якому навчаюся - Львовом. Порівняти культурну столицю України та центр Буковини з архітектурної сторони видалося мені хорошою ідеєю, адже міста справді дуже схожі.
Особливо коли заїжджаєш у місто і від відчуття постійної тряски через бруківку, і від неможливості припаркуватися в центрі, і від захопливої архітектури - одразу з'являється розуміння: я у Чернівцях або у Львові.
Гуляючи вуличками Чернівців я вирішила не тільки насолоджуватися запашною кавою, але й визначити, чому ці міста здаються такими схожими.
Центр, Міська ратуша
Якщо у Львові всі дороги ведуть до Площі Ринок, то в Чернівцях - до ратуші. Перед ратушею є невеличкий сквер, де жителі та гості міста можуть відпочити. Як на мене, облаштувати цей сквер було хорошим рішенням, адже для людей є місце, де можна відпочити і провести час з гарним краєвидом.
Центральна площа, у минулому майдан Ринок або Рінґпляц, є центром міста вже майже два століття. Від площі врізнобіч розходяться майже всі головні вулиці. Одна з них — Ольги Кобилянської, яка своїм виглядом дуже нагадує Галицьку вулицю у Львові.
Зручний формат новини у нашому Telegram
Вулиця Кобилянської
Єдина пішохідна вулиця в Чернівцях. Викладена бруківкою широка дорога, акуратно підстрижені дерева і достатня кількість лавочок. Будівлі на вулиці поєднуються між собою. Проте кожну з них можна годинами розглядати, адже всі вони особливі по-своєму. Візуальна частина міста багата на деталі: обʼємна ліпнина, монументальні скульптури, маскарони (вид скульптурної прикраси у формі голови) будь-яких видів – через століття вражають туристів (важливо, що більшість з них помітно в аварійному стані).
Направду, вулиці обох міст і справді дещо схожі, оскільки обом характерні, зокрема, риси середньовічної архітектури Європи . За моїми спостереженнями, у Львові зазвичай набагато більше людей, на противагу Чернівцям, принаймні в обідню пору.
Хочу зауважити, що гуляти Чернівцями цікаво як з екскурсоводом, так і самому. Головне - вміти відчувати красу, піднімати голову вверх і читати таблички на будинках. Я гарантую, що вам точно це сподобається!
Чернівці - столиця театрального мистецтва. Пройшовши алеєю Слави можна потрапити до Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Ольги Кобилянської. Споруда є чудовим зразком модерну часів Австро-Угорської імперії.
Мабуть очевидно, що театр ім. Ольги Кобилянської нагадав мені Львівську Національну Оперу, але значно меншу, моментами навіть лялькову.
Підбиваючи підсумки:
Центр Буковини приємно дивує своєю архітектурою ще з часів Австро-Угорської імперії. Чернівці схожі зі Львовом, проте кожне місто все-таки має свій колорит та шарм. Тому я щиро рекомендую всім відвідати обидва!
Читайте: “Падіння штукатурки з фасадів не уникнути” - чому руйнуються Чернівці і хто за це відповідає
Авторка: Катерина Сендецька
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Спецтема
Спецтема
Розділ, де зібрані особисті думки авторів сайту 0372.ua, викладені в форматі блогів. Тему блогу обирає особисто автор. Позиція редакції може не збігадися з позицією авторів.
Останні новини
18:23
Вчора
16:10
Вчора
15:12
Вчора
13:12
Вчора
12:30
Вчора
10:25
Вчора
Спецтема
Оголошення
17:51, 26 грудня 2024 р.
17:51, 26 грудня 2024 р.
17:51, 26 грудня 2024 р.
10:17, 25 грудня 2024 р.
07:53, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі