правильне харчування
14:50, 31 січня 2022 р.
Надійне джерело
Холодна чи тепла: яку їжу краще вживати (ФОТО)
правильне харчування
фото ілюстративне
На здорове харчування впливає не тільки врівноважений раціон, кількість жирів, білків та кілокалорій. Варто зважати також і на температуру їжі, яку ми вживаємо, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, У чому користь рису для людини: цікаві факти буковинцям
Дієтологи зауважують, що для правильного травлення і контролю ваги саме температура споживаної їжі відіграє дуже велику роль, інформує Ukr.Media.
У середині 80-х років минулого століття величезною популярністю (особливо серед балерин і манекенниць) користувалася "холодна дієта". Її правила припускали вживання їжі у холодному, іноді навіть крижаному вигляді. "Холодна дієта" обіцяла стрімку втрату ваги, оскільки організм витрачає енергію не лише на перетравлення їжі, але й на її зігрівання. Насправді, така дієта допоможе швидше отримати дисбактеріоз і серйозні проблеми з шлунково-кишковим трактом, ніж скинути вагу.
Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber
У першу чергу варто відмовитися від холодної білкової їжі (так, холодні салати з лососем або курячим філе теж їсти не варто). Холодна їжа швидше проходить через шлунково-кишковий тракт, не затримується достатню кількість часу у шлунку. У результаті, білки не встигають розщепитися до амінокислот і потрапляють у кишківник у неперетравленому вигляді. Чим це небезпечно? У кращому випадку — тяжкістю у шлунку, у гіршому - розвитком дисбактеріозу, порушенням обмінних процесів і навіть серйозними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
Будь-яку їжу, яка приготована з використанням олії, масла - крупи, м'ясо або овочі теж необхідно їсти у теплому вигляді. У холодному вигляді жири гірше розщеплюються, з'являється дискомфорт і тяжкість у животі. Взагалі, дієтологи рекомендують термічно оброблену їжу вживати теплою. Тобто розігрівати не треба лише свіжі овочі і фрукти, які ви вживаєте у сирому вигляді (але їх краще дістати з холодильника за 30-40 хвилин до вживання, щоб вони нагрілися до кімнатної температури).
Виняток з цього правила - картопля. Під час її приготування відбуваються складні реакції з крохмалем, які завершуються лише після її охолодження.
Ще одне правило, яке варто запам'ятати - не змішуйте гарячу їжу з холодною. Таке поєднання заважає вчасно відчути насичення і несе у собі серйозний ризик переїдання. Цим часто користуються ресторани швидкого харчування: запиваючи гарячий бургер або картоплю крижаною газованою водою, ви можете з'їсти набагато більше, ніж слід було б, оскільки відчуття ситості з'являється набагато пізніше.
Читайте також: Що їсти на ніч, щоб не було зайвих кілограмів: корисні поради
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:10
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
12:27, 18 грудня
2
12:41, 16 грудня
308
11:42, 13 грудня
21:08, 23 грудня
78
11:35, Сьогодні
live comments feed...
Коментарі