• Головна
  • В Україні закриють медзаклади, де народжується менше 150 малюків на рік: яка причина
Лікарня
15:23, 30 грудня 2021 р.
Надійне джерело

В Україні закриють медзаклади, де народжується менше 150 малюків на рік: яка причина

Лікарня
В Україні закриють медзаклади, де народжується менше 150 малюків на рік: яка причина

Національна служба здоров'я з наступного року висуває додаткову умову за кількістю пологів. Якщо у медзакладі народжується менш як 150 малюків на рік, вони мають зачинитися. Таким чином Національна служба здоров'я намагається вплинути на смертність немовлят в Україні. Про це йдеться в сюжеті ТСН, пише 0372.ua.

Нагадуємо: Вибух у реанімації на Івано-Франківщині: назвали основну версію

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber

Саме смертність малюків і жінок спонукала Національну службу здоров'я  ввести норму у 150 пологів. Чиновники вважають, якщо пологів мало лікарі втрачають необхідну практику. За минулий рік в Україні померло 1469 новонароджених. Смертність немовлят в Україні вища ніж в країнах Євросюзу.  Очільниця асоціації неонатологів, каже, що і 150 пологів мало, аби тримати кваліфікацію лікарів на найвищому рівні.

"Це за собою тягне дуже багато помилок професійного характеру. В регіонах треба залишати (медустанови - Ред.) де 300 пологів і більше на рік", - зазначає Тетяна Знаменська.

300 пологів на рік - це той мінімальний показник за якого можуть працювати пологові будинку у ЄС. Однак в НСЗУ до такого кардинального кроку не готові. Планку у 150 пологів не подолають майже 70 медичних установ.

"З цих 70 - 30 мають менше 50 пологів на рік. Ми не говоримо про пологові будинки. Ми говоримо про пологові відділення у лікарнях", - пояснює очільниця НСЗУ Наталія Гусак.

З ними не будуть підписані угоди з Національною службою здоров'я, а це означає,  що пологові відділення не отримають фінансування і вимушені будуть зачинитися. Натомість тим, хто залишиться,  Національна служба здоров'я з 2022 році обіцяє збільшити тариф за пологи з 10 до 15 тисяч гривень.

Читайте також: З 30 грудня всі регіони України перебуватимуть на жовтому рівні епіднебезпеки

Імунітет після захворювання vs імунітет після вакцинації: що надійніше

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Здоров'я #медецини #лікарня #пологове відділення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...