• Головна
  • У Чернівцях пройшла акція через демонтаж пам’ятника Сидору Воробкевичу
Пам'ятник
10:02, 17 червня 2021 р.
Надійне джерело

У Чернівцях пройшла акція через демонтаж пам’ятника Сидору Воробкевичу

Пам'ятник
Фото: Шпальта, Володимир Гуцул

Фото: Шпальта, Володимир Гуцул

Вчора, 16 червня, у сквері біля резиденції чернівецькі активісти влаштували акцію. Таким чином вони хочуть привернути увагу до демонтажу погруддя пам’ятника С. Воробкевичу, що сталося минулого тижня. Активісти чекають від міської ради відповідь, що буде у сквері замість погруддя. Також закликають усіх небайдужих чернівчан висловитися щодо цієї ситуації, пише 0372.ua з посиланням на матеріал видання Шпальта. 

«Порядок у місті треба наводити, але не з знесення символік української державности. Воробкевич є певним символом української державности на Буковині. Тому знести його у такий спосіб і не сказати, що тут буде, викликало певне обурення», — повідомив громадський діяч Андрій Гев’юк.  

Максим Дупешко, громадський активіст та письменник зазначає, що Воробкевич є знаковою постаттю для українців Чернівців та Буковини. Адже саме Воробкевич є перш за все літератором, який із Юрієм Федьковичем дозволили собі першими писати українською мовою у ті часи на Буковині.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

"Якщо знесемо пам’ятник Воробкечиу, то дійдуть руки і до інших діячів Буковини», — мовить активіст.

Максим Дупешко вважає, якщо наразі погруддя пам’ятника Воробкевича у незадовільному стані, громадськість не проти, щоб його знесли. Але натомість потрібно встановити щось новіше, сучасніше, осмислити по-іншому Воробкевича.

Акція через демонтаж погруддя пам’ятника Сидору Воробкевичу, Фото: Шпальта, Володимир Гуцул

Акція через демонтаж погруддя пам’ятника Сидору Воробкевичу, Фото: Шпальта, Володимир Гуцул

«Ми розуміли, що відбувається реконструкція в сквері — влада давно анонсувала цей процес. Ми хочемо знати, яка доля буде цього пам’ятника. Але в дискусії у соціальній мережі з’ясувалося, що проєкт із благоустрою не передбачає збереження пам’ятника. Але ми знаємо, що це не перша спроба його демонтувати», — каже історик та журналіст Юрій Чорней.

Юрій Чорней  вважає, що демонтаж мав відбутися у цивілізований спосіб. Погруддя потрібно було відправити на збереження у Краєзнавчий музей із військовими почестями. 

Водночас історик зазначив, що жодну дошку пам’яті чи пам’ятник не повинні виводити за межі центральної частини Чернівців. 

«Пам’ятник має свою історію. Він встановлений до розвалу Радянського Союзу. Він був перший із проявів відродження українського духу в Радянському Союзу», — зазначає Юрій Чорней.

Крім того, він не розуміє, навіщо декілька років тому зробили копію пам’ятника та встановилиф його біля школи №27 на вулиці Воробкевича. Припускає, що це зробили, аби сквер біля університету використати в інших цілях.

Як висновок, Юрій Чорней вважає, що ситуація, яка склалася довкола демонтажу погруддя, — це комунікаційне непорозуміння між владою та громадою. 

«Якщо проєкт із благоустрою не передбачає встановлення пам’ятника Воробкевичу у сквері, його потрібно переглянути і залишити тут», — зазначив він.

Громадські активісти та ГО зазначили, що готові до комунікації з владою. У разі, якщо влада не може зберегти та відновити погруддя С. Воробкевичу, готові зробити це власними силами. Також закликають небайдужих чернівчан об’єднатися та висловити свою позицію. 

Читайте також: Міжнародний аеропорт "Чернівці" отримає 100 млн на ремонт летовища

Де сьогодні у Чернівцях не буде води: адреси проведення ремонтних робіт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#памятник #демонтаж #Сидір Воробкевич
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...