• Головна
  • Присадибні ділянки чернівчан окупували слимаки: як боротися з ненажерами
фото
13:13, 25 червня 2020 р.
1

Присадибні ділянки чернівчан окупували слимаки: як боротися з ненажерами

фото
Присадибні ділянки чернівчан окупували слимаки: як боротися з ненажерами

Мешканці мікрорайону Роші у Чернівцях скаржаться на нашестя рудих слимаків. Ці ненажери всеїдні, тому їхня небезпека зростає як для городу, дачної ділянки чи саду.

Чернівчани, що проживають на Роші, або ж мають там дачі, занепокоєні, адже від слимаків сильно потерпають усі листові культури: черевоногі молюски проробляють у листі величезні діри, а якщо шкідників багато, то від листя взагалі мало що залишається. В одній із суспільних груп у Фейсбуці місцеві жителі обговорюють шляхи порятунку від ненажерливих шкідників. 

Так, дописувачі групи "СтопХам Буковина" радять, що у боротьбі з цими непроханими "гостями" на городі можна використовувати нашатирний спирт, кукурудзяну крупу, збродивше пиво та інші народні способи. Інші ж рекомендують отруту чи пастки. Також є коментарі, що слимаків бачили у міських парках, які обгризають листя дерев.

Які ж засоби та заходи можуть допомогти вигнати слимаків із присадибної ділянки?

Найчастіше слимаків можна зустріти на городі, адже вони люблять ласувати молодою зеленню, - пише інтернет-видання "Флорист - Х". Делікатесом для слимаків є такі культури, як капуста, буряк, морква та салат, а з ягід вони вважають за краще малину та полуницю, хоча не гребують і цибулинами тюльпанів. Самих шкідників ви можете й не побачити, оскільки вони воліють полювати на їжу вночі, а вдень перечікують в укритті. Однак якщо ви виявили на землі або на рослинах траси, що світяться, а на листках дрібні дірочки, значить, пора діяти.

Способи боротьби з молюсками цілком доступні для кожного городника. 

Способи боротьби зі слимаками:

1. Пастки.

Добре зарекомендували себе пастки, в які закладають продукти, що приваблюють слимаків: пиво: будь-який глибокий посуд заповнюють на 1/3 пивом і закопують у місцях найбільшого скупчення шкідників таким чином, щоби краї посудини ледь височіли над рівнем ґрунту; кисле молоко або сироватка: пастку готують, як і у випадку з пивом; листя капусти або бадилля буряка: вечорами по ділянці розкладають листя, попередньо вимочивши його в пиві, в рідких кисломолочних продуктах або в збродженому варенні; по всьому городу розкладають вологі шматки дерева, картону, фанери, каменів, мішковини. Слимаки люблять такі укриття і ховаються під ними, а коли вони туди сповзуться, можна їх зібрати; залишки овочів і фруктів: злегка підгнилі продукти розкладають увечері по всій ділянці, а рано-вранці збирають із них слимаків. 

2. Установка перешкод.

Перегороджувальні бар'єри розміщують навколо насаджень або по периметру всієї ділянки. Ширина перегороджувальної смуги має бути близько 20 см: навколо ділянки насипають тирсу, кору, лушпиння злаків, голки сосни, цегляну крихту, золу. Недолік такого бар'єру в тому, що він ефективний тільки в суху та безвітряну погоду; між грядками розташовують довгі жолоби з водою, в яких слимаки тонуть; в міжряддях можна розкласти звичайну кропиву: слимаки бояться її дрібних сухих колючок; розкидані по всій ділянці листя та коріння хрону сильно ускладнюють пересування шкідників; бар'єр можна створити, насипавши по периметру ділянки смугу з товченої яєчної шкаралупи. 

3. Рослини-антагоністи.

Слимаки не люблять пахощів таких рослин, як часник, чорнобривці, дельфіній, пижмо, чебрець, розмарин. 

4. Правильна агротехніка – профілактика проти слимаків.

Оскільки слимаки люблять вологі й темні місця, не забувайте перевіряти закутки у себе на городі. Регулярно видаляйте бур'яни, не накопичуйте на ділянці сміття, не допускайте появи куп каміння чи гілок. Слідкуйте за порядком і поза ділянкою, не допускайте захаращеності та гниття рослинних залишків. У разі навали слимаків слід перевірити компостний контейнер: середовище всередині нього ідеальне для розмноження шкідників. 

Позитивних результатів у боротьбі зі слимаками можна домогтися, тільки поєднуючи профілактичні та відлякуючі заходи. І не спочивайте на лаврах, позбувшися слимаків: завтра вони знову можуть з'явитися. 

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як буковинцям вберегтися від кліщів та хвороби Лайма. Прочитати про це можна ТУТ.
Стали свідком надзвичайної події? -пишіть її нам!
Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#слимаки #боротьба зі шкідниками
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Сергей
26 червня 2020 р., 14:26
Чорнобривці як люблять дуже сильно.
Оголошення
live comments feed...