• Головна
  • У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!"
Фото
09:19, 9 жовтня 2019 р.

У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!"

Фото
У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!"

8 жовтня о 12:00 у Літературному целанівському центрі відбулася прес-конференція на тему «Як говорити з підлітками ПРО ЦЕ?» з нагоди виходу книжки німецької письменниці Ілони Айнвольт та ілюстраторки Катаріни Фьорінґер  «Читати заборонено! (Майже) таємний посібник» українською мовою. Книжку видало дитяче арт-видавництво «Чорні вівці».

Учасниками прес-конференції були письменниця, художниця, головна редакторка «Чорних овець» Христя Венгринюк і дитячий та сімейний психолог, керівник ГО Асоціація дитячих та сімейних психологів «Територія сім’ї» Ірина Корчак.

- Коли ми передали Вам книгу, які у вас були перші враження як у спеціаліста? - поставила питання Христина.

- Я скажу чесно, я дуже хотіла її побачиnи. (...) Ця книга зацікавлює яскравістю, доступністю малюнків, немає того, що заставляє, напевно, мене напрягатись як людину, необізнану в чомусь. Бо коли щось сильно по-науковому, по-правильному, то я, як підліток, можу почувати себе, що я чогось не знаю. Але ця книга мені найбільше сподобалась доступністю у першу чергу. Про доступність: це розмова двох підлітків, які проживають свій певний період. 

У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!", фото-1

- Ви знаєте, яка ситуація із такими книгами на українському ринку? - пролунало питання Ірині. 

- Зазвичай із такими книгами була проблема. Якщо для старших щось писалося, як працювати з дітьми, і у дорослих були певні розробочки, то книг з'явилося на ринку доволі багато, але українською вони не звучали. А ця українською звучить. 

- Звідки діти черпають інформацію про те, що їх турбує? - ще одне питання Ірині.  

- Напевно її черпають тоді, коли вже зустрілися із проблемою. Тоді розгубленість ще більша, бо починають шукати інформацію в інтернеті. (...) Тому що прийти з питанням до мами наважиться не кожна дівчинка. Не кожен хлопчик підійде до батька. І тільки люблячі батьки, піклуючись про своє дитя, розуміють, що прийшов час поговорити. Але батьки теж не наважуються заговорити на таку тему.

У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!", фото-2

- А коли час про це говорити? - спитала Христина. 

- Відверто? Завжди. Починаючи з пелюшок. (...) Як важливо хвалити, що хлопчик допоміг. І підтримувати дівчаток. Говорити: "Я пишаюсь тобою, ти такий чемний". Бо у такому віці формується питання "Хто я?" Наше завдання не застидити, а сказати: "Ти у нас така чудесна, будь обережна!" І дитина думає: "Я така інтересна, мама мене так хвалить!" Діти черпають з родини як тато поводиться з мамою, як дарує квіти, як робить приємності, як подає каву.

У процесі розмови Христина Венгринюк підмітила дуже важливу річ:

"Діти вчаться у більшості з інтернету, і це дуже велика проблема, бо може бути викривлене відчуття свого тіла, своїх змін. А тут поняття медичне: ми бачимо, які зміни відбуваються з хлопчиками і дівчатками, і ми не повинні цього соромитися, а пишатися, бо наше тіло говорить за себе, ми дорослішаємо. І найперше - ця книга має бути для батьків, бо батьки мають сказати: "Я вітаю тебе, з тобою відбуваються прекрасні процеси, ти дорослішаєш!"

У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!", фото-3

Ця книга для дітей ввіком від 11 років. Читати дуже зручно, книга наповнена яскравими та зрозумілими ілюстраціями. "Ми дуже пишаємося цією книгою, бо вона на нашій українській арені є дуже потрібною" - прокоментувала Христина. 

- Можете батькам порадити, як ознайомити дітей із їх першими змінами? - напевно одне з найважливіших і найкорисніших питань для наших читачів.

- Напевно, я би радила батькам не боятися відвертості. На жаль, наші діти ще не готові до таких відвертих розмов. І тому, якщо про цю книгу говорити, я б радила батькам її переглянути, бо не всі батьки ознайомлені з певними термінами, назвами, і надалі потихеньку залишити її на видному місці, щоб дитина зацікавилась.

Розмова була дуже відвертою. А саме тому цікавою та, безумовно, корисною. Сексуально освіченим має бути кожен підліток у нас час. Саме тому варто не боятися про це говорити та звертатися за допомогою до фахівців. 

У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!", фото-4
У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!", фото-5
У Чернівцях говорили ПРО ЦЕ: прес-конференція з нагоди перекладу книги "Читати заборонено!", фото-6

Читайте також: чернівецькі студенти зможуть поїхати за обміном до європейських університетів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прес-конференція #Чорні вівці #психологиня #підлітки #відверта розмова
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...