• Головна
  • Від початку року буковинські водії уже "знесли" 40 електроопор
09:32, 10 вересня 2019 р.

Від початку року буковинські водії уже "знесли" 40 електроопор

Від початку року буковинські водії уже "знесли" 40 електроопор

Упродовж восьми місяців поточного року в Чернівецькій області водії внаслідок дорожньо-транспортних пригод збили та пошкодили 40 електроопор.

Через недотримання правил дорожнього руху необачні водії пошкодили електрообладнання на теренах усієї області, за винятком Герцаївського та Хотинського районів. Традиційно, найбільшу кількість опор збито у Сторожинецькому районі – 12 штук з початку року, повідомляє Пресслужба АТ "Чернівціобленерго".

Так звану "першість" Сторожинеччини у щорічному обліку збитих опор енергетики пояснюють специфікою добробуту місцевих мешканців. У цьому районі чимало жителів мають у володінні автівки з іноземною реєстрацією. Користуючись тим, що справжні власники авто є громадянами інших країн, місцеві кермувальники нехтують правилами дорожнього руху, що призводить до регулярного пошкодження електрообладнання та особистого майна буковинців.

З року в рік у число "лідерів" серед районів, де водії часто збивають електроопори, входять Новоселицький, Глибоцький райони та місто Чернівці.

Водночас, цього року "відзначився" Путильський район – у березні шалений водій розвив таку швидкість, що автівка пошкодила трансформаторну підстанцію.

Легковажність деяких земляків завдають чималих збитків не лише енергокомпанії краю, а й споживачам електроенергії. Унаслідок пошкодження електрообладнання споживачі вимушені певний час залишатися без електрики.

Згідно із законодавством, відшкодовувати завдані збитки енергокомпанії повинен винуватець. Однак водії часто намагаються втекти з місця пригоди.

Так, з початку року зафіксовано шість випадків, при яких водії збили електроопори й покинули місце ДТП.

До розслідування автопригоди завжди залучаються правоохоронці, тож, рано чи пізно правопорушника виявлять і притягнуть до відповідальності.

Зазначимо, що відшкодування пошкодженої електроопори є недешевим – в середньому 6-8 тисяч гривень, іноді понад 10 тисяч, залежно від обсягів збитків.

Крім того, автопригоди зі збитими чи пошкодженими електроопорами відволікають енергетиків від щоденної планової роботи. Це затримує виконання графіків з планового ремонту, технічного обслуговування трансформаторних підстанцій та ліній електропередач, сповільнює роботу оперативно-виїзних бригад.

Енергетики краю закликають земляків й споживачів електроенергії бути взаємовідповідальними та поважати працю один одного.

Збиті електроопори упродовж восьми місяців 2019 року, які належать обленерго, в Чернівецькій області:

Сторожинецький р-н – 12

Новоселицький район – 5

Глибоцький р-н – 5

м. Чернівці – 5

Вижницький р-н – 4

Путильський р-н – 3 + 1 трансформаторна підстанція

Заставнівський р-н – 2

Кіцманський р-н – 2

Кельменецький р-н – 1

Сокирянський р-н – 1

Герцаївський р-н – 0

Хотинський р-н – 0

Загалом, упродовж 2018 року внаслідок ДТП в області були пошкодженні 65 електроопор, за 2017 рік – 53 електроопори.

Читайте також: у Чернівцях водій збив 10-річного велосипедиста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електроопори #водії #чернівціобленерго #необережність #небезпека
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...