09:30, 9 квітня 2019 р.
Сніданок чернівчанина: які продукти не варто вживати вранці
Усі дієтологи стверджують, що сніданок є головним і обов'язковим прийомом їжі. Його пропуск загрожує зайвою вагою, уповільненням обміну речовин, млявістю і почуттям втоми протягом дня. Але далеко не усі продукти можна вживати вранці. Сайт 0372.ua підготував для Вас перелік продуктів, які абсолютно не підходять для сніданку.
Шкідлива їжа
Для початку варто розібратися у тому, які продукти категорично не підходять для сніданку, адже навіть корисні страви не завжди доречні в якості першої трапези.
Білий хліб, булки і круасани
Різноманітну випічку, свіжий ароматний хліб нерідко пропонують у кафе, ресторанах і готелях на сніданок, але регулярно включати їх у своє ранкове меню категорично не рекомендується. Адже, такі продукти - це фактично швидкі вуглеводи з високим глікемічним індексом. Вони змушують підшлункову працювати ефективніше, викидаючи величезну кількість інсуліну.
Фрукти на сніданок теж не потрібні і, хоч вони неймовірно корисні, але при порожньому шлунку фруктові кислоти подразнюють його. Груба клітковина шкірки деяких фруктів (груші або хурми) діє негативно, може викликати газоутворення, бурчання в шлунку, болі, спазми та здуття.
Мюслі і готові сніданки
Рекламні ролики запевняють, що якщо у нас немає часу на приготування повноцінного сніданку, нам потрібно просто висипати вміст пакету в тарілку і залити гарячою водою або молоком. При цьому обіцяють море вітамінів, відмінний смак і енергію на весь день. На практиці, на жаль, все далеко не так.
Усі без винятку оброблені, готові до вживання сухі продукти настільки «висушені», що втратили усі корисні речовини. А вітаміни у них додають штучним шляхом. Тому і засвоюються вони куди гірше.
У готових пакетованих пластівцях, мюслі, усіляких колечках і солодких подушечках шкідливих жирів дуже багато, а обсмажують їх нерідко на пальмовій олії, яка несе величезну шкоду організму. У розчинних кашах з пакетика, як правило, немає і половини важливих мінералів і елементів, а також клітковини, які є в натуральних. А настільки приємний смак продукту надають величезною кількістю цукру і солі, а нерідко і підсилювачем смаку. Погодьтеся, зовсім не кращий вибір для ранкової трапези, особливо для дітей і людей з проблемами травлення.
Джеми і варення
Джеми, варення, мармелад та інші солодощі, які прийнято додавати до ранкового чаю, варто залишити на обідній час. Цукор, тобто глюкоза, хоч і необхідний для роботи мозку, але вранці піде організму тільки шкоду.
Такий продукт подразнює підшлункову залозу. Цукор провокує вироблення інсуліну, і тоді рівень його в крові починає скакати. Спочатку це проявляється млявістю і втомою при його надлишку, а після - диким почуттям голоду.
Кава і соки
Кава є найпопулярнішим ранковим напоєм у всіх куточках планети. Однак лікарі запевняють, що вживати його варто лише після сніданку, і аж ніяк не до або замість нього.
Особливо небезпечна звичка пити каву натщесерце при проблемах зі шлунком, оскільки кофеїн подразнює слизову. Після його вживання підвищується секреція шлункового соку, виникає печія.
Не підходить для сніданку і апельсиновий фреш, мода на який вранці прийшла з американських серіалів. Через високий вміст фруктової кислоти він подразнює стінки шлунка, а при постійному вживанні натщесерце може навіть спровокувати появу виразкової хвороби.
Пити натуральні соки вранці і протягом дня можна і навіть потрібно для підтримання імунітету і бадьорості, але не на голодний шлунок.
Ковбаса, шинка, сардельки
Найгірший вибір для сніданку - сардельки, сосиски, шинка, ковбаса, навіть молочна, а також паштети. У кожному з цих продуктів багато жиру, величезна кількість консервантів, загусників, солей, підсилювачів смаку та іншої «хімії», яка згубно впливає на роботу внутрішніх органів. Такі «ласощі» не рекомендовані у будь-який час дня, а вживати їх натщесерце - злочин проти власного здоров'я.
Що корисно і потрібно вживати вранці
Ранковий прийом їжі потрібен для того, щоб поповнити сили організму після нічного сну, розбудити у ньому обмінні процеси і отримати енергію перед робочим днем. А для цього, варто вибирати такі продукти і страви:
Натуральні крупи і каші
Корисні вуглеводи, які містяться в кашах (натуральних, а не швидкого приготування) насичують надовго, додають енергії і при цьому абсолютно безпечні для фігури. Клітковина, що міститься у кашах, допомагає знизити рівень холестерину і регулює рівень цукру в крові.
Вівсяну кашу не даремно називають найбільш корисним сніданком. Завдяки вмісту розчинної клітковини, вівсянка сприяє очищенню організму, виводить шлаки і знижує холестерин. Корисні також гречка, рис, булгур. Варто додати, що в них міститься практично повний набір цінних мікроелементів, які необхідні організму.
Яйця
Білкова страва на сніданок є запорукою енергії і бадьорості. Важливо тільки не переборщити з жирністю білкової страви і її кількістю. Тому ідеально підходять страви з яєць - яєчня або яйця «вкруту» зі шматочком цільнозернового хліба надовго додадуть енергії і забезпечать відчуття ситості. Щоб омлет або яєчня були найбільш корисні, варто готувати їх на пару, а якщо вже не можете відмовитися від смаженого - то намагайтеся, принаймні, використовувати олію у невеликій кількості.
Зелений чай і ложечка меду
Зелений чай надає бадьорості куди ефективніше, ніж кава, при цьому він містить цінні мікроелементи, прискорює обмін речовин і забезпечує організм антиоксидантами, які омолоджують клітини. А мінерали, з яких він складається, підвищують захисні сили організму.
Зелений чай не варто пити з цукром, а якщо дуже хочеться чогось солодкого, то доповнити чаювання може ложечка натурального меду. Це чи не єдина насолода, яка не просто дозволена, але і рекомендована на сніданок. Він приводить у норму ферментативні процеси в організмі і позитивно впливає на серцево-судинну систему, дозволяючи уникнути стрибків артеріального тиску протягом дня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:25
Спецтема
Оголошення
17:51, 26 грудня 2024 р.
17:51, 26 грудня 2024 р.
10:17, 25 грудня 2024 р.
17:51, 26 грудня 2024 р.
10:17, 25 грудня 2024 р.
live comments feed...
Коментарі