• Головна
  • У Чернівцях можна побачити скелет синього кита, довжина якого понад 24 метри
15:30, 20 лютого 2018 р.

У Чернівцях можна побачити скелет синього кита, довжина якого понад 24 метри

У Чернівцях можна побачити скелет синього кита, довжина якого понад 24 метри

19 лютого відзначають Всесвітній день кита, який також вважається днем захисту всіх морських ссавців. Його запровадили у 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія ввела заборону на китовий промисел. У Чернівцях можна побачити скелет синього кита. Він знаходиться у природничому музеї при Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича по вул. Шиллера, буд. 5.

Дмитро Заня, журналіст Буковини: “Довжина цього скелету понад 24 метри, а важить він близько 25 тон. Лише один хребець важить більше 100 кілограм”.

Цього синього кита виловила біля Антарктиди радянська китобійна флотилія «Слава» у 1951 році. Важив він понад 100 тонн. Працівник музею Ірина Ткебучава показує фотографії корабля та знаряддя яким здійснювався тоді вилов.

Ірина Ткебувача, працівник природничого музею: “Виходячи з Одеси доходили аж до берегів Антарктиди. І це був район промислу і тут вони впіймали цього кита. За три місяці, коли вони тут полювали, вони здобували 2-3 тис особин”.

А вже з Одеси розібраними частинами потягом скелет кита доправили у Чернівці. Аби обробити його – закопали у землю. Там він пролежав понад 3 роки.

Ірина Ткебувача, працівник природничого музею:  В грунті водяться організми, які харчуються мертвою органікою: личинки, комахи, черв’ячки. Вони обїли рештки мяса і залишилася сама не органіка, сама кісточка. Її діставали, мили.

Частини скелету  – з’єднані металом, а встановлений він на залізний каркас. Раніше знаходився у будівлі 3-го корпусу біологічного факультету, а у 1986 році, його перевезли у приміщення природничого музею.

Ірина Ткебувача, працівник природничого музею: “Це фрагменти знаменитого китового вуса. Вони замість зубів, у нього їх немає. Це такі рогові пластиночки, які ростуть у верхній щелепі і наприкінці утворюють щітку щільну, через це він фільтрує цих рачків”.

За словами пані Ірини скелет синього кита є рідкісним музейним експонатом. Його, крім Чернівців, можна побачити у краєзнавчому музеї Херсона та Одеси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #кит #скелет
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...