18:27, 11 вересня 2017 р.
Хто і як харчується у шкільних їдальнях Чернівців?
Стереотип, що діти не полюбляють їжу у шкільній їдальні спростовує семикласник Богдан. Напівфабрикати хлопець намагається не їсти, надає перевагу домашній їжі. Каже, в закладі харчування його навчального закладу йому подобаються і страви, і ціни. Сьогодні обід обійшовся в двадцять гривень.
Богдан Волошинюк, учень Чернівецької гімназії №5: «Тут дуже смачно готують. Я брав картоплю пюре, відбивну, млинець з маком і сік».
А ось Наталія за свій обід не платить. Батько дівчинки – учасник АТО. Таким учням держава забезпечує безкоштовні шкільні обіди. Однак, є максимально допустима вартість страв для цієї категорії пільговиків.
Наталія Ніколаєнко, учениця Чернівецької гімназії №5: «Зазвичай відбивну, пюре і «корейку».
Торік у навчальних закладах Чернівців із організацією харчування експериментували. Запровадили систему «шведських столів», коли діти самостійно обирали страви. Однак, практика себе не виправдала, повернулися до старої. Адже для цього потрібно було перепланувати приміщення їдалень. Директор Чернівецької ЗОШ №4 зазначає, працює в навчальному закладі близько 20 років. За час його роботи капітальний ремонт у їдальні не робили жодного разу.
Іван Тивоняк, директор Чернівецької ЗОШ №4: «Їдальня потребує капітального ремонту. Інформація в міському управлінні існує, хочеться вірити, що нам все ж допоможуть в ремонті».
Харчуватися в школах можуть і дорослі. В їдальню заходять без будь-яких обмежень. В обідню перерву тут черги зі студентів та просто бажаючих дешево пообідати. Пані Інна працює поруч, каже, приходить сюди часто, бо подобається якість та прийнятна ціна, повідомляє Буковина.
Інна Маркова, чернівчанка: «У п’ятій гімназії мені дуже подобається. Тут якість обслуговування найкраща, на високому рівні. Харчування також і, звичайно, ціни помірні. І я завжди помічаю тут черги».
В управлінні освіти зазначають – приходити поїсти може будь-хто. Це не заборонено та не порушує санітарні норми. Всього в місті 43 школи, одна з них це військово-спортивний ліцей-інтернат, де посилене харчування. Всі інші проходять за єдиною системою. В кінці кожного календарного року оголошується тендер на придбання послуг організації харчування. Нині їх забезпечують чотири приватні підприємства.
Сергій Мартинюк, начальник Управління освіти Чернівецької міської ради: «Придбанням всіх продуктів для приготування страв займається підприємець, який надає послуги. А контроль за якістю харчування здійснюється вже в кожному навчальному закладі. Є спеціальна комісія».
У більшості шкіл, окрім їдальні, є і буфети, де діти можуть взяти сосиски в тісті, гарячі бутерброди та цукерки. Чіпси, сухарики, газовані напої у школах продавати не дозволяють. Однак заборонити купувати їх в магазинах поруч не можуть. Підходимо до однієї зі шкіл, де діти їдять чіпси, побачивши нас, заховали за спину, а говорити відмовились.
У Держпродспоживслужбі кажуть, шкільні заклади харчування перевіряли перед початком навчального року.
Наталя Проданик, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодаства Управління Дерпродспоживслужби у м. Чернівці: «За результатами об’їзду всі заклади відповідають вимогам. Якість продукції на цей момент ми не перевіряємо. У нас були моніторингові відвідування в минулому році з відділом освіти, де ми перевіряли організацію харчування, виявляли недоліки».
Нині другий тиждень навчання і харчування школярів. Поки рейдових перевірок у шкільних їдальнях не було, зазначають в Чернівецькому міському управлінні Держпродспоживлужби.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:10
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
17:51, Сьогодні
17:51, Сьогодні
07:53, Сьогодні
17:51, Сьогодні
10:17, Вчора
live comments feed...
Коментарі