13:18, 14 травня 2017 р.
Чи є Чернівці містом для туристів?
Попри те, що Чернівці позиціонують себе як перспективне місто у туристичному плані, особливого розвитку цього напрямку немає.
Щороку кількість туристів, які приїжджають до Чернівців, збільшується. Звісно, не таким темпами, як би цього хотілося. Окрім безпекових проблем, через події на Донбасі, які впливають на державу загалом, є суто місцеві особливості. Наприклад, це не повна доступність до усіх туристичних місць, погані дороги, недостатнє залізничне сполучення, відсутність достатньої кількості місць для розміщення тощо. Про туристичну галузь загалом та враження гостей міста ми поспілкувалися з екскурсоводом Марією Паламарюк, пише pogliad.ua.
- Чи більше останніми роками прибуває туристів до Чернівців?
- З кожним роком число туристів у Чернівцях збільшується. Найбільше туристів приїздить саме на травневі свята.
Люди приїздять з усієї України. Найбільше з Києва, Одеси, Харкова, тобто з тих міст, з якими є пряме залізничне сполучення. Хоча одесити скаржаться, що їхати до Чернівців через Львів дуже довго, але все одно вони облюбували наше місто.
Найбільше киян, оскільки їм зручно сюди приїздити. Але у ці вихідні були групи із Запоріжжя, Житомира, Полтави – з усіх куточків України.
- Це переважно організовані групи, чи приїздять індивідуальні туристи?
- Є й організовані групи, відпочинок та екскурсії яким організовують туристичні фірми, але є й чимало індивідуальних туристів. Вони здебільшого їдуть своїм транспортом і зважаючи на наші дороги, кожна екскурсія починається зі слів, що вони гадали, що погані дороги у них. А виявилося, що доїхати до Чернівців дуже важко.
Тим не менше, місто стає більш туристичним. І тішить, що самі туристи визнають, що ми не гірші, аніж Львів. Навіть кращі у туристичному плані. І десь навіть львів’яни з цим погоджуються.
- Чи приїздять туристи з-за кордону?
- Іноземних туристів було більше до подій 2013-2014 років. Можна сказати, що 2014 року майже ніхто не їздив. Зараз ситуація змінюється, і вони знову починають їхати до Чернівців. Але для європейського туриста найважливішим та найпершим мотивом у виборі відпочинку є безпековий момент. Їх дуже важко переконати, що Чернівці розташовані далеко від епіцентру бойових подій на Донбасі. Але все одно починають їхати, особливо багато з Ізраїлю. Це здебільшого колишні чернівчани, які визнають, що місто змінилося на краще з радянських часів.
- На скільки місто доступне? Чи легко потрапити у різні туристичні місця?
- Є деякі з цим проблеми. туристи порівнюють Чернівці зі Львовом і кажуть, що у тамтешню ратушу можна спокійно дістатися усім охочим. У нас немає такої можливості.
Ще одна проблема – Вірменська церква. Там шикарний інтер’єр, але потрапити всередину можна лише у неділю зранку на службу, або купуючи квиток на концерт органної музики. Щодо решти установ, то вони здебільшого доступні і проблем з цим немає.
Як щодо подієвого туризму, бо у нас відбувається чимало подій, зокрема «Петрівський ярмарок», «Маланка» тощо?
- Такі події дуже привертають туристів до нашого міста. Особливо «Маланка», бо такого більше ніде немає, напевно, у світі. Але є інша проблема, коли такий туристичний сезон, то у Чернівцях не вистачає закладів розміщення. Готелі не справляються з напливом туристів.
- Чи не скаржаться туристи, що власне, у Чернівцях надзвичайно мало автентичних закладів місцевої кухні? Натомість є безліч закладів із львівськими назвами?
- Однозначно! У Чернівцях дуже багато закладів європейської кухні. Але туристи, які приїздять, хочуть чогось місцевого – чернівецького, буковинського. У центрі міста фактично такого закладу немає, а коли гуляють вулицею Кобилянської, то там можна побачити будь-які назви, окрім місцевих. Вони кажуть, що за цим вони поїдуть до Львова, а тут хочуть чогось традиційного, чернівецького.
- Чи повертаються туристи, які вже були у нас?
- Є багато таких туристів. Вони приїздять неодноразово. Основна причина – приїздять з великих міст. Тут вони можуть знизити цей шалений ритм життя великого міста, який є у Києві, Харкові чи Одесі. Їм подобається цей затишок і комфорт, якого немає навіть у Львові, де місто перенасичене туристами.
- Чи залишаються туристи у Чернівцях, чи транзитом їдуть в гори?
- По-різному. Кияни приїздять потягом зранку і ввечері повертаються додому. Коли приїздять на кілька днів, тоді їдуть у Хотин, Кам’янець-Подільський чи гори.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:04
21:00
Вчора
20:20
Вчора
18:18
Вчора
15:44
Вчора
Спецтема
Оголошення
16:01, 23 січня
12:06, 31 січня
15:15, 22 січня
live comments feed...
Коментарі