
12:30, 3 квітня 2017 р.
Як живе ЛГБТ-спільнота у Чернівцях ?

інтерв'ю подано зі скороченнями
Про чернівецьку ЛГБТ-спільноту до показу фільму «This is gay propaganda» не було відомо практично нічого.
Скандал із документальною стрічкою Марусі Боцюрків показав, що в місті є «інакші» люди, а також ті, що не терплять «інакшості». Чернівці, які вважалися достатньо толерантними, привернули до себе увагу правозахисних організацій не лише в Україні, а й у Європі. Зрештою, фільм таки показали, та питання залишились. Наскільки спільнота лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів активна у Чернівцях та Україні загалом, чим вона живе зараз, і чи готове наше суспільство сприймати цих людей?
Про це ми запитали ініціаторку показу скандального фільму у Чернівцях Софію Лапіну, пише weche.info"
Дівчина є регіональним представником Правозахисного ЛГБТ Центру «Наш світ», а також займається моніторингом злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТ у регіоні. Софія й сама є представницею місцевої ЛГБТ-спільноти, однією з небагатьох, яка не бояться відкрито говорити про свою «інакшість».
Наскільки ЛГБТ-спільнота активна в Чернівцях?
Я особисто знаю в Чернівцях більше 60 таких людей. Проте багато з них є закритими навіть для ЛГБТ-спільноти. Їм дуже важко інтегруватися в суспільстві, вони бояться несприйняття та публічності.
Повністю відкритими в нашому місті є 4 людини, включно зі мною.
Чи є в місті заклади, де такі люди можуть не приховувати свою орієнтацію?
Саме зараз за підтримки Посольства Німеччини, разом із чернівецькою ЛГБТ ініціативою Rainbow Power, ми реалізовуємо проект «Safe Space». Для цього шукаємо представників малого та середнього бізнесу: кафе перукарні, спортзали, бібліотеки, а також громадські організації, які змогли б відкрито показати себе толерантними до ЛГБТ-спільноти. Їм потрібно лише наклеїти у приміщенні спеціально розроблений стікер, показавши, що це місце є вільним від гомофобії. Тобто будь-хто зможе без страху обняти там кохану людину або просто не приховувати те, ким він є.
Зараз ми на етапі створення інформаційної кампанії, плануємо зробити прес-конференцію із залученням партнерів та потенційних партнерів, громадських активістів, представників місцевого самоврядування та поліції.
Деякі люди не розуміють різниці між «safe space» і «friendly». Перші заклади не перетворюються в гей-бари, а показують, що тут дискримінацію не толерують.
У Чернівцях ЛГБТ-спільнота є закритою, і через це не сприймається суспільством. Тому цей проект ще й зможе показати спільноті, що вони можуть бути відкритими, що їх підтримують.
Бо якщо люди зрозуміють, що ЛГБТ не несуть загрози, а є такими ж, як і інші, вони змінять свою думку.
Ми знайшли багато публічних і впливових людей в місті, які є агентами змін, впливають на суспільну думку і готові підтримати наш проект. Це, наприклад, Артем Жук, наш хороший друг, який веде за собою молодь, багато робить для нашого міста. Однією з перших пішла нам на зустріч директор книгарні «Букініст» Марина Лібанова. Також міський голова Олексій Каспрук, що публічно засудив акт прояву агресії до інакшості.
Для Чернівців як для туристичного міста це буде дуже круто. Це покаже туристам з Європи, що тут безпечно. Адже там, де толерують інакшість, почуватись безпечно зможе людина іншого кольору шкіри, національності, релігійних віросповідань.
Розкажіть про ЛГБТ-центр, який нещодавно з ’явився у Чернівцях.
Це відкритий простір для ЛГБТ-спільноти. Ним опікується ініціативна чернівецька група «Rainbow Power», а фінансує київська ЛГБТКІ організація «Інсайт». Там розповідають про права спільноти, проводять тренінги стосовно пошуку партнерів, захисту здоров’я, профілактики ВІЛ-інфекції та СНІДу. Також переглядають фільми, грають у «Мафію», малюють і вишивають. У середньому за тиждень місце відвідують 15-20 людей.
Про центр знає ЛГБТ-спільнота та наближені до неї. Але публічно говорити про себе заклад поки не поспішає через групи ненависті, які є в місті та питання безпеки відвідувачів.
Ваша головна порада для людей ЛГБТ-спільноти.
Я завжди апелюю за активізм, публічність і coming out– коли відкрито говорять про свою орієнтацію оточенню. Люди бояться тих, кого не знають. Тому спочатку реагують відторгненням, агресією. Та якщо тебе по-справжньому люблять, то сприймуть таким, який ти є.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:53
Вчора
17:25
Вчора
16:18
Вчора
15:55
Вчора
Спецтема
Оголошення
21:07, 14 квітня
10
08:57, 21 квітня
15
19:10, 21 квітня
14:58, 18 квітня
308
13:57, 23 квітня
live comments feed...
Коментарі