В Європі вважають українців дуже не економними. Дійсно, ми звикли до гарячих батарей у квартирі, і не дуже замислюємось над тим, щоб економити електроспоживання та воду. Але поступове збільшення рахунків за електрику спонукає українців до економії. Таке рішення не лише спосіб скоротити свої витрати на комунальні послуги, а й екологічно відповідальне рішення.

Прості способи заощадження електроенергії

Існують практичні та прості способи, що допоможуть вам ефективно зменшити споживання електроенергії у вашому будинку чи квартирі. А на заощаджені кошти можна грати на гроші з мобільного рахунку в Україні або витратити їх ще на щось цікаве та корисне.

  • Використовуйте енергоефективні світильники та лампочки. Заміна звичайних лампочок на енергоощадні LED або компактні люмінесцентні лампи (КЛЛ) може скоротити енергоспоживання на освітлення до 75%. Вони не лише довше служать, а й споживають значно менше енергії.
  • Вимикайте світло, коли воно не потрібне. Це здається очевидним, але багато хто забуває вимкнути світло в кімнатах, коли вони залишають їх. Встановіть автоматичні вимикачі руху або звикайте вимикати світло під час виходу з кімнати, це дозволить заощадити енергію.
  • Регулярно обслуговуйте та чистіть побутову техніку. Чисті та добре обслужені побутові прилади, такі як холодильники, кондиціонери, пральні та посудомийні машини, споживають менше енергії. Регулярно перевіряйте стан ущільнювальних гумок на холодильнику, очищайте фільтри на кондиціонерах і видаляйте пил, що накопичився, на задній стінці пристроїв.
  • Використовуйте терморегулятори та ізоляцію. Установка терморегуляторів на опалювальні системи та кондиціонери дозволяє ефективніше керувати температурою у приміщенні, що своєю чергою знижує енергоспоживання. Також важливо забезпечити хорошу ізоляцію вікон, дверей та стін для зменшення витоку тепла чи холоду.
  • Використовуйте електроприлади з високим енергоощадженням. При виборі побутових приладів (наприклад, холодильників, пральних машин, плит) звертайте увагу на їхній енергетичний клас. Прилади з класом A+++ зазвичай споживають значно менше енергії, ніж менш енергоефективні аналоги.
  • Вимикайте прилади, що не використовуються, від розетки. Багато побутових приладів споживають енергію, навіть коли вони вимкнені, якщо вони залишаються підключеними до розетки. Тому важливо відключати прилади від розетки, коли вони не використовуються, особливо на тривалий час (наприклад, під час відпустки).
  • Плануйте час використання електроприладів. Користування електроприладами в другій половині дня або в нічний час, коли вартість електроенергії може бути нижчою, допоможе скоротити витрати на електроенергію. Але тільки за умови, що у вас встановлено двотарифний лічильник.

Технологічні рішення

Придивіться до новітніх технологій, які можуть заощадити електроенергію. Наприклад, роботи-пилососи споживають в рази менше електроенергії, ніж звичайні. Системи розумного освітлення дозволяють автоматично контролювати яскравість та час роботи освітлення в будинку чи офісі. Це дозволяє уникати зайвого освітлення та ефективно використовувати світло залежно від вашого розкладу та наявності людей у приміщенні.

Розетки з вбудованим таймером дозволяють встановлювати розклад роботи приладів, що допомагає скоротити зайве споживання енергії. Розумні системи управління енергоспоживанням можуть аналізувати дані про енергоспоживання в реальному часі та надавати рекомендації щодо оптимізації споживання електроенергії.