Відеоаналітика – це технологія, що дозволяє проаналізувати інформацію, що надходить із камер відеоспостереження. Принцип роботи розумної відеоаналітики: всі дані обробляються в автоматичному режимі та не вимагають участі людини. Найбільшого попиту відеоаналітика отримала у питаннях бізнесу, оскільки за допомогою штучного інтелекту можна забезпечити безпеку та досягти оптимізації бізнес-процесів.

Відеоаналітика може бути на платформі:

  • Модулі відеоаналітики, вбудовані в камери вілетекція деспостереження. (Обробляють інформацію лише в онлайн режимі).
  • Модулі відеоаналітики на основі програмного забезпечення.

Варіант відеоаналітики на основі програмного забезпечення є більш просунутим. Відеопотік може оброблятися у хмарі. Однак варіант обробки відеопотоку на сервері, встановленому на об'єкті, дозволяє передавати практично необмежений обсяг даних з будь-якого числа камер.

Системи відеоаналітики на основі ПЗ мають величезний потенціал використання для різноманітних бізнес-цілей.

Які завдання вирішує відеоаналітика для бізнесу?

Розглянемо з прикладу роздрібної торгівлі. Відеонагляд в рітейлі застосовується найчастіше, оскільки великим роздрібним мережам у сучасних умовах просто неможливо обійтися без вирішення питання безпеки, протидії крадіжкам, протипожежних заходів, контролю касових операцій, контролю території навколо магазину та моніторингу торгових залів. Звичайне відеоспостереження в онлайн режимі із цими завданнями не впорається, одного людського фактора недостатньо. Тільки розумна відеоаналітика здатна впоратися із відеопотоком інформації, відстежити будь-які тривожні події, зібрати та класифікувати аналітичну інформацію.

Отже, функції відеоаналітики:

  • підрахунок відвідувачів (у торговому залі, у громадському місці тощо)

розпізнавання осіб (у магазині, на вулиці, у метро)

  • детекція переміщень та скупчень великих груп людей (черга у магазині, натовп на вулиці)
  • детекція порожніх полиць, де закінчився товар (магазин, автоматизація складу чи логістичного центру)
  • розпізнавання номерів автомобілів (парковка, заїзд на територію об'єкту, дорога).

Як бачимо, затребуваність відеоаналітики є не лише у рітейлі та на виробництві для оптимізації витрат на підприємстві, а й для роботи правоохоронних органів, охорони правопорядку, дорожньої поліції. Системи безпеки з інтелектуальною відеоаналітикою отримують якісно новий рівень ефективності, до того ж, будь-яку подію можна відновити за допомогою оперативного розшуку потрібного відеофрагменту в архіві відеозаписів з камер спостереження.