Колористика - справжнє мистецтво, оскільки підбір якісних матеріалів, дотримання інструкцій і правил дає змогу домогтися естетичного результату. Щоб домогтися бажаних результатів, потрібно вивчити основи колористики і попрактикуватися, тоді можна буде легко домагатися правильного кольору і радувати себе і своїх клієнтів.

Фактори, які впливають на колір волосся

Вивчення основ колористики, як і будь-якого іншого напряму, починається з освоєння азів, а саме з ознайомленням про первинні відтінки. Від цього чинника насамперед залежить відтінок волосся. Основними кольорами в колористиці є червоний, синій і жовтий, якраз пасма і містять у собі ці кольори в різних пропорціях.

Тон і глибина кольору створюються завдяки змішуванню двох видів натуральних пігментів меланіну, які зі свого боку містять дві частинки:

  • Еумеланін - жовті та червоні частинки, тому руде волосся містить більше цих частинок;
  • Феомеланін - сині та червоні частинки, що відповідають за темний відтінок.

Простими словами колористика і є змішання жовтого, червоного і синього кольорів у різних пропорціях і комбінаціях. Завдяки чому можна створювати різноманітні відтінки, навіть такі, яких не існує в природі, наприклад, попелясто-коричневий колір.

Не останню роль у колоруванні відіграють такі чинники, що впливають на підсумковий колір після фарбування, а саме:

  • структура - залежно від пустот, що знаходяться в кортексі, створюється насиченість тону;
  • кутикула - пористість волосинок впливає на яскравість кольору, так розпушення знижує його насиченість;
  • барвник - необхідно підбирати фарбу і час її витримки ґрунтується на типі волосся і його базовому пігменті.

Тому купувати краще професійні барвники в спеціалізованих місцях, таких як https://totis.hair/uk/ -, де є широка палітра і приємне співвідношення ціни та якості.

Основи теорії кольору

Головне, що мають вивчити колористи-початківці - це колірна схема або, як її ще називають, "колірне коло Освальда". Воно включає базові (первинні) і вторинні кольори.

Первинні кольори було розібрано вище, що стосується вторинних, то вони виходять завдяки накладенню базових один на інший. Так, наприклад, якщо змішати синій із червоним, то вийде фіолетовий, а якщо жовтий із червоним - помаранчевий колір.

Спектр розкладається на холодні й теплі відтінки.

Важливо запам'ятати закони колірної схеми, що і є головними правилами колористики. Не рекомендується змішувати теплі та холодні відтінки, оскільки це невдалий мікс.

Також теплий колір не варто нейтралізувати відтінками з цієї групи, найкращими нейтралізаторами виступають холодні, протиставлені в схемі кольору - відтінки-нейтралізатори. Наприклад, переосмислюючи колір уже фарбованого волосся, потрібно правильно підібрати засіб для нейтралізації небажаного підтону для досягнення ідеального результату надалі.

Що важливо знати про склад барвників

Завдяки стійким фарбам можна позбутися сивини, пофарбувати пасма повністю або просто змінити відтінок. Сучасні фарби є комбінацією пігменту і проявника, який зі свого боку складається з аміаку та оксиду. Взаємодія між собою компонентів за допомогою дозволяє змінити наявний колір.

Залежно від відсотка проявника, а він може дорівнювати 6%, 9% або 12%, визначається ступінь освітлення натурального пігменту. Використовуючи фарби з 6-відсотковим вмістом проявника, можна освітлити натуральний колір волосся до 2 тонів. Фарби з 9-відсотковим проявником здатні освітлити волосся до 3,5 тонів, а 12-відсотковий - до 4,5 тонів.

Також фарби з 6-відсотковим проявником можуть затемнити натуральний пігмент на будь-яку кількість тонів.

Види фарбування волосся

Вивчивши й ознайомившись з основами колористики, важливо освоїти і практичну частину. Існує достатня кількість видів фарбування, кожен з яких має свої особливості та підсумковий результат.

Знебарвлення

Для знебарвлення волосся можуть використовуватися досить агресивні порошки, здатні витравити пігмент зі стрижня. Варто зазначити, що сучасні барвники відмінно справляються як з натуральним волоссям, так і з раніше пофарбованим, при цьому працюють делікатно, не завдаючи шкоди.

Тонування

Процедуру тонування можна вважати наступним кроком після знебарвлення. Волосся покаже свій не надто естетичний природний фон - жовтий. Тонувальний барвник покликаний нейтралізувати фон і надати локонам розкішного відтінку.

Освітлення

Процедура освітлення досягається завдяки фарбувальній продукції з проявником, яка піднімає рівень на 4 тони. Наприклад, за один раз можна з русявого кольору отримати природний блонд.

Перманентне фарбування

Процедура перманентного фарбування ідеально підходить тим, у кого з'явилася сивина або хто бажає кардинальних змін іміджу. Тут використовуються стійкі аміачні склади. Хімічна реакція передбачає проникнення в глибину стрижня і заміщення натурального пігменту на штучний. Таке фарбування достатньо стійке, тому його можна тільки зістригти.

Напівперманентне фарбування

Тут застосовуються барвники без аміаку, виходячи з цього, результат тримається до півтора місяця. Але зате вся процедура проходить без шкоди для волосся, тому фарбування можна сміливо повторити.

Мелірування

Фарбування окремих пасом, застосовуються найрізноманітніші відтінки палітри: натуральні, світлі, яскраві. Мелірування додає об'єму і підкреслює стрижку. Існує безліч технік мелірування - класична, зворотна, балаяж, каліфорнійська, мажимеш, омбре тощо.

Техніка омбре передбачає горизонтальний плавний перехід або різкий від базового відтінку волосся до контрастного, найпопулярніший варіант від темнішого до світлого.