Якщо людина вперше зіткнулася з необхідністю працевлаштування, їй потрібно знати, як привернути увагу роботодавців. Ці відомості також стануть у пригоді тим, хто довгий час не може знайти підходящі вакансії. Без роботи немає зарплати, а перспектива бідності або залежність від іншої людини в фінансових питаннях багатьох пригнічує. Щоб змінити проблемну ситуацію, почніть діяти в правильному напрямку.

1.      Визначтеся зі своїми побажаннями

            Дуже часто люди, які не можуть знайти собі нормальну роботу, не знають, що їм насправді потрібно. Вони розглядають різні вакансії і не аналізують, чи підходить їм та чи інша посада. Зневірений чоловік намагається схопитися за будь-яку можливість і йому здається, що тільки таким способом можна влаштуватися кудись. На ділі виявляється, що такий підхід до пошуку роботи лише погіршує ситуацію і відтягує вирішення питання на довгий період.

            Шукачу потрібно зрозуміти, які умови роботи будуть комфортними, інакше можна нескінченно шукати щось і сумніватися в своїх здібностях. Не варто ігнорувати особисті потреби і намагатися освоїтися на місці, яке зовсім не подобається. Краще визначити, за яким графіком хочеться працювати, яку посаду зайняти, чи готові ви до відряджень, скільки часу ви готові витрачати на дорогу від офісу до будинку. Головне - адекватно оцінити своє становище і вибрати відповідну форму зайнятості.

2.      Приступайте до пошуку

            Після того, як ви визначилися зі своїми побажаннями, відразу переходите до справи. В Інтернеті можна знайти багато сайтів, призначених для розміщення вакансій і додавання резюме. Таким чином роботодавець і здобувач можуть знайти один одного, при цьому пошук може здійснюватися швидко і ефективно. Увійдіть на кількох подібних сайтах і розмістіть там своє резюме (зазвичай для цього надається спеціальна форма, прикріплена до профілю користувача).

            Заповніть всі основні пункти грамотно, лаконічно і красиво. Обов'язково перевірте свій текст на наявність помилок: абревіатури повинні бути написані правильно, в пропозиціях коми треба розставити відповідно до правил російської мови, в словах неприпустимо робити орфографічні помилки і друкарські помилки. Не пишіть в резюме зайвої інформації - роботодавцю навряд чи буде цікаво, як ви проводите дозвілля, з ким спілкуєтеся і де любите подорожувати. Важливо написати про свою освіту, досвід роботи (якщо він є), розповісти про відвідування додаткових курсів і вказати професійні досягнення. До цієї інформації можна додати короткий перелік якостей, які характеризують вас як надійного співробітника.