Круглий стіл, на якому піднімалися питання соціального захисту учасників АТО, а також військових, які цього статусу в силу певних причин не отримали, відбувся у будинку з левами. Аби актуалізувати та вирішити свої проблеми, на круглий стіл прийшло більше півсотні військових 8-го батальйону тероборони, який 11 місяців виконував бойові завдання у південно-східних областях України.
Бійці вже демобілізовані, однак їхній статус досі не визначений, тобто вони не мають статусу учасника бойових дій. Військові вимагали надати їм цей статус, щоби вони могли скористатися пільгами, які передбачені учасникам АТО.
Бійці вважають,, що держава кидає їх напризволяще, тому прийшли на круглий стіл за поясненнями до обласного військового комісара.
„Фактично, рік ми віддали державі. Я не претендую на учасника бойових дій, але вибачте, я і мої бійці витратили здоров’я і сили, ми були відірвані від сім’ї весь цей час”, - каже командир 1-ї роти 8-го БТО Віктор Юхимович.
У відповідь військовим сказали, що для вирішення цього питання необхідно внести зміни до законодавства, тобто звертатися до уряду і Верховної Ради.
"Необхідні зміни до законодавства. Тобто в закон про ветеранів війни і гарантії соціального захисту необхідно включити ще 1 підпункт - військовослужбовці, які були мобілізовані, але не приймали безпосередньо участь в АТО на території Луганської та Донецької областей, але забезпечували захист державного кордону та інше", - заявив Чернівецький обласний воєнком Віталій Чурай.