За останні три роки ПАТ «Чернівцігаз» вклало майже 40 мільйонів гривень у газове господарство Чернівецької області. Більша частина грошей пішла на ремонт та заміну старих аварійних газопроводів, встановлення сучасного газорегуляторного обладнання, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю ПАТ «Чернівцігаз».
Розмір інвестицій ПАТ «Чернівцігаз» в газове господарство Буковини протягом 2012-2014 рр складає 39 млн. 334 тис. грн. Саме такою є загальна сума коштів інвестиційної програми підприємства за останні три роки. В поточному році газовики планують інвестувати в газові мережі краю ще 16 млн.грн.
Головними статтями видатків інвестиційної програми ПАТ «Чернівцігаз» упродовж останніх років є капітальний ремонт та заміна аварійних газопроводів, а також застарілого газорегуляторного обладнання. Бо головною причиною виникнення аварійних ситуацій та немалих виробничо-технологічних втрат газу під час його транспортування є саме зношеність мереж.
У відповідності до розробленої Інвестпрограми, за 2012-2014 рр. «Чернівцігаз» зробив заміну газопроводів протяжністю 37 тис. м загальною вартістю 8 млн. 775 тис. грн. Для збалансування тиску газу в мережах та стабільної довготривалої роботи газових приладів встановлено сучасне обладнання ГРП та ШРП на суму 4 млн. 433 тис. грн.
Для підвищення рівня безпеки експлуатації газотранспортної системи ПАТ «Чернівцігаз» розпочало впровадження новітніх технологій діагностики мереж. Упродовж 2012-2014 рр. підприємство закупило ряд високочутливих передових лазерних витокошукачів RMLD, які дають можливість знаходити витоки газу на відстані до 30 метрів, в тому числі і на підземних газопроводах. Використання цих приладів дозволяє більш ефективно виявляти та ліквідовувати витоки газу, що значно зменшує рівень виробничо-технологічних втрат блакитного палива На закупівлю таких приладів було витрачено 1 млн. 582 тис. грн.
Для якісної роботи газового господарства необхідне запровадження сучасної системи дистанційного оперативного контролю за роботою обладнання на газорегуляторних пунктах. Ця система дозволяє проводити постійний моніторинг технологічних параметрів та суттєво підвищує безпеку та надійність експлуатації газових мереж. Наразі встановлено 24 комплекти системи телеметрії на 21 газорегуляторному пункті. Їхня загальна вартість складає 1,5 млн. грн.