«Буковинський Майдан» вимагатиме повної відповідальності «попєрєдніків» і нинішніх корупціонерів Буковини

Про це у своєму зверненні до громади заявив Голова ГО «Буковинський Майдан» Віталій Криворучко.

Подаємо текст звернення без купюр.

Рік тому прагнення знищити режим Януковича об’єднало нас на Майдані, незважаючи на політичну чи соціальну приналежність. Однак не всі прийшли на Майдан з однаковою метою.Пересічні люди, студенти прагнули якісного рівня життя, правової держави, поваги держави до кожного українця, але іншого прагнули прогнилі політичні еліти України.

Вони задумали просто зайняти владні посади, залишивши старі корупційні схеми, і з цих причин, а не з причин неоголошеної війни, за цілий рік ніхто з державних злочинців так і не притягнутий до відповідальності.

На місцях ці політичні еліти мають своїх представників: регіональних обласних керівників, які втілюють їхні задуми в життя. Причому слова у них є одними, а справи, які вони роблять, - іншими - протилежними. Якщо до цього процесу залучити меркантильних продажних громадських активістів, то можна довго ошукувати громаду. Та ще й перекидати проблеми з хворої голови на здорову. До пори до часу.

Буковина є типовим прикладом дієвості цієї реальності.Місцева політична еліта не тільки не спромоглася усунути від влади регіоналів, але фактично, крім популізму, виявилася ні на що не здатною. Більше того, корупційні схеми, замість представників регіоналів, нині очолили колишні опозиціонери. Не гірше, ніж «попередники», вони лобіюють на Буковині призначення корумпованих чиновників в міліції, прокуратурі, обласній та районних адміністраціях, мовчки спостерігають, розподіливши сфери впливу, за розкраданням лісу, гравію, контрабандою, що сягає вже немислимих масштабів.


Під час Євромайдану на Буковині було створено Чернівецьке обласне об’єднання «Майдан», яке мало би впливати на всі процеси, зокрема боротьбу з корупцією, усунення від влади регіоналів, кадрові призначення в області. Але оскільки до ЧОО «Майдан» долучилися представники вищезазначених прогнилих політичних еліт, продажні активісти, комуністи, діяльність цього об’єднання стала антигромадською. Ті святі обов’язки, які Віче Буковини поклало на людей з цієї Ради, згодом було спаплюжено та розтоптано. Замість контролю за діями влади, Рада стала фактично її прислужником у найгіршому варіанті. Ганебно, що деякі члени Ради ЧОО «Майдан» використали революційні процеси в своїх цілях, отримали посади та влились у владу, продовжуючи перебувати членами Ради Майдану, мовчки погодились із розквітом корупції в області і розпочали травлю всіх, хто відкрито виступав проти такої політики подвійних стандартів. ЧОО «Майдан», існуючи як ширма для громади, створюючи ілюзію перетворень у суспільстві, стала ручною організацією, декларативну діяльність якої ніхто навіть до уваги вже не бере.
Новопризначені чиновники, багато з яких здобули посаду лише завдяки приналежності до політичної сили «Батьківщина», «Свобода» чи «Фронт змін», відчувши підтримку продажних політичних буковинських лідерів, працюють не на благо громади, а на своє благо та благо лобі.

Ще рік тому, на початку березня 2014 року, на підтримку Віча Буковини Чернівецьким Об’єднанням “Майдан” у структурі Ради Майдану була створена Антикорупційно-люстраційна комісія, яка керувалася у своїй діяльності основними принципами та ідеями Майдану, діяла як громадська ініціатива і залишилася вірною цим ідеям. Комісія упродовж року систематично (1-2 рази на тиждень) проводила засідання, тісно співпрацювала з Кіцманським Євромайданом та багатьма іншими активістами, зокрема беручи участь у пікетуваннях та акціях протесту. Якщо хтось з комісії не хотів працювати на громадських засадах або почав думати про якісь кошти, такі особи одразу виключалися або покидали комісію «добровільно».


За період діяльності зібрано чималий фактаж, випущено два номери газети «Букмайдан», створено незалежний сайт «Букмайдан», де публікуються матеріали без купюр, зроблено низку гучних заяв та звернень до найвищих органів влади в Україні стосовно вибіркової люстрації та безчинств місцевої влади.  Ми займалися конкретною роботою, а не піаром, переслідували ціль зламати систему корупції в області, а не займатися самовихвалянням.Антикорупційно-люстраційна комісія, діючи неупереджено, стала настільки незручною, що її, в тому числі й злочинними методами, всіляко намагалися знищити.


Тому, коли стало зрозуміло, що зрада, жадоба, кар’єризм, комуністичне минуле членів Ради ЧОО «Майдану» превалюють, Антикорупційно-люстраційна комісія вимушена була звернутися до громади Буковини і заявити про подальшу неспроможність такого утворення, як ЧОО “Майдан”, служити авангардом буковинського Майдану. Залишатися в цій атмосфері разом з нечесними політиканами та користолюбцями означало б в очах громади бути такими ж, як і вони.
З цих причин вся Антикорупційно-люстраційна комісія, всі активісти, які здатні діяти незаанґажовано і боротися з системою та частина членів Ради вийшли з ЧОО «Майдан», створивши громадську організацію «Буковинський Майдан», призначення якої не допустити в подальшому обману громади Буковини.


За цей рік всіх на Буковині стало видно як на долоні.Активісти, які зараз входять в склад ГО «Букмайдан», пропрацювавши з березня 2014 року у форматі Антикорупційно-люстраційної комісії ЧОО «Майдан» і назбиравши кілька томів матеріалів, мають намір показати, хто чим займався за цей рік. Хто з керівництва буковинської «Свободи» розкрадав кошти, які люди приносили для майданівців та бійців на Сході, хто з місцевої «Батьківщини» робить роботи на копійку, а піариться на мільйон, хто під видом громадських активістів зраджує ідеї Майдану та обслуговує корупцію. Насправді повсякденні реалії показали, хто є патріотом за покликом серця і не купується на посади та почесті, хто хотів кращого майбутнього для своїх дітей, а не просто змінити владу для збору хабарів. Здатність протистояти миттєвим спокусам для багатьох виявилась важчою, ніж відкрито виступати проти банди Януковича.


Створена громадська організація «Букмайдан» заявляє про свої наміри й надалі не ставати інструментом у руках влади та політичних сил і не виконувати їхні забаганки, а діяти лише в інтересах громади Буковини для можливості справжньої, а не декларативної боротьби з існуючою системою корупції та хабарництва, за очищення влади, проведення повної люстрації, жорсткий реальний контроль влади.
Члени ГО «Букмайдану» активно займаються і волонтерською діяльністю, проте вважають, що бігати з фотографіями по всіх ЗМІ, щоб їх показували, глибоко аморально.
Все, що відбулося після Революції Гідності, змушує кожного буковинця зараз відповісти на питання: «Що зроблено і що маємо на сьогодні?»


Ми закликаємо до об’єднання зусиль ті громадські організації та тих активістів, які не заплямували себе ганьбою за цей рік. Ми закликаємо до конкретної роботи, а не до круглого столу.
Круглого столу не може бути з тими, хто підтримує корупцію явно чи таємно. Бо, на жаль, під виглядом війни чинна влада не займається ні економічними реформами, ні реальною боротьбою з корупцією, ні розслідуваннями злочинів проти «майданівців». Така боротьба – не є тільки нашим обов’язком, це обов’язок всіх прогресивних людей. Ми маємо дійти до перемоги. До спільної перемоги.
Закликаємо всіх буковинців не бути байдужими і довершити справу Майдану.
Слава Україні!