Буковинське поминальне деревце стало нематеріальною культурною спадщиною України

Традиційний ритуальний атрибут Буковини отримав визнання на національному рівні.

Буковинське поминальне деревце, яке символізує дар на той світ, тепер є частиной нематеріальної культурної спадщини України, - розповіла Чернівецька ОВА.

Цей ритуальний атрибут має форму дерева, прикрашеного символічною випічкою, фруктами та свічками, і може мати ріст дорослої людини або дитини. На Буковині деревце з дарами має різні назви, такі як пом, парастас, деревце, коливце, прутчик. Кожна фігурка на дереві має глибокий духовний зміст, наприклад, птахи небесні, драбинка на небо, ключ від Царства Небесного.

Буковинський центр культури і мистецтв проводив експедиційне дослідження цієї традиції протягом останніх 5 років. За цей час вчені зібрали класифікацію ритуального атрибута, створили фото- та відеоархів, опублікували наукові та науково-популярні статті про цей звичай. Вони також зняли документальний фільм "Буковинський обрядовий хліб" та активно працювали над просуванням елемента до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Завдяки цим зусиллям, експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики внесла елемент "Буковинське поминальне деревце з дарами" до списку національної культурної спадщини. Цей ритуальний атрибут є спільним для українців Буковини, румунів та молдован, що підкреслює його культурне значення. Охоронний номер елемента – 069 н.к.с.

Тепер Буковинське поминальне деревце займає своє місце серед інших важливих елементів нематеріальної культурної спадщини України, визнаних на національному рівні.

Читайте: Буковинські та бессарабські тайстри стали національною культурною спадщиною України

Ще не підписані на наш Telegram канал? Зробіть це зараз

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber (новини Чернівців)