Розберуть і заново складуть: на Буковині відреставрують в'їзний міст у Хотинській фортеці

фото з відкритих джерел

В'їзний міст південної вежі на висоті 12 м до твердині Хотинської фортеці повністю відреставрують. Роботи проводитимуть вручну, бо жодна техніка не зможе упритул під'їхати до об'єкта, пише 0372.ua.

Нагадуємо, ми писали раніше, що У Хотинській фортеці на Буковині оновили експозиції та чекають туристів

Державний історико-архітектурний заповідник "Хотинська фортеця" замовив реставрацію моста південної в'їзної вежі за 2 млн. грн. у МКП "Ремстройгазмонтаж". Йдеться про повну заміну аварійного в'їзного моста на висоті 12 м. Роботи мають завершити до серпня 2022 року. Про це повідомляє ProfiDOM.

Отримуйте головні новини дня - Telegram абоViber.

Ми повністю розберемо міст, а потім заново його зберемо. Все потрібно робити вручну, так як ніяка техніка під'їхати до об'єкта не зможе. Міст буде дубовим, а верхній настил - з хвої, - розповів директор компанії Геннадій Варгуляк.

"Наразі у нас вже відбулася процедура закупівлі робіт, підписали договір. І чекаємо дозволів із Міністерства культури та від Державної архітектурно-будівельної інспекції. Щойно ці дозволи отримаємо, підрядник одразу приступить до реставрації. Вартість ремонту становить трохи більше двох мільйонів гривень", – розповіла Укрінформу директорка Державного історико-культурного заповідника "Хотинська фортеця" Єлизавета Буйновська.

За її словами, востаннє цей міст ремонтували ще до 2000 року. За ці роки деякі дерев'яні конструкції під впливом погодних умов почали гнити і псуватися. Якщо люди ще можуть ходити, то якийсь автомобіль у разі потреби реставраційних робіт всередині не зможе заїхати.

Хотинська фортеця розташована на березі Дністра в Чернівецькій області та є пам'яткою архітектури національного значення.

Південна в'їзна вежа була побудована на початку XVIII ст., а дерев'яний міст облаштували в XIX в. Зараз це вхід для туристів до фортеці.

Читайте такожУ Португалії відкрили найдовший підвісний пішохідний міст у світі (фото)

Поїздка вихідного дня на Буковині: що варто взяти з собою (корисні поради)