Вчені з Медичного університету Іннсбрука (Австрія) заявили про підбиття результатів одного з наймасштабнішого дослідження імунітету до коронавірусу в людей, які перехворіли COVID-19, пише 0372.ua.
Нагадуємо, ми писали раніше, що "Хайпово проходимо пандемію": лікар опублікував вражаючі фото з Буковелю та мобільного госпіталю (ФОТО)
З’ясувалося, що в майже 90% людей, які брали участь у дослідженні, антитіла до коронавірусу зберігалися й через вісім місяців після інфікування, йдеться в пресрелізі університету, передає hromadske.
Дослідження почалося ще у квітні 2020 року. Місяцем раніше на популярному австрійському гірськолижному курорті Ішгль виявили спалах коронавірусу, який звідти міг поширитися й на інші країни через туристів.
Саме через поширення коронавірусу в Ішглі науковці Медичного університету Іннсбрука вирішили, що там у частини населення вже сформувалися антитіла до коронавірусу, а також через географічну віддаленість населеного пункту.
Другий раз людей із Ішгля досліджували в перший тиждень листопада 2020 року. Загалом узяти участь в дослідженні зголосилися понад 900 людей, із них 801 людини також брала участь у попередньому дослідженні.
«Попри певне зменшення рівня антитіл порівняно з першим дослідженням, можемо говорити про порівняно стабільний імунітет. У майже 90% тих, у кого виявили коронавірус у квітні 2020-го, антитіла збереглися і у листопаді», - пояснює вірусолог Медичного університету Іннсбрука Дороті фон Лаєр.
Дослідники підсумували, що, у порівнянні із ситуацією в березні 2020 року, саме збереження антитіл до коронавірусу в тих, хто перехворів, а також дотримання людьми правил безпеки (як-от носіння масок і соціальна дистанція), змогли попередити другий спалах COVID-19 в Ішглі.
«Таким чином, Медичний університет Іннсбрука може здійснити важливий вклад у вирішення питання, як довго триває імунітет у тих, хто перехворів коронавірусною хворобою», - говорить ректор закладу Вольфганг Фляйшгакер.
Читайте також: Світ може повернутись до "нормального" життя через сім років – прогноз Bloomberg