В обласних центрах України розпочався Тарифний майдан

У понад восьми обласних центрах України сьогодні відбулись консолідовані акції протесту під будівлями облгазів з вимогою встановлення чесних тарифів на комунальні послуги для населення, пише 0372.ua.

«Головна наша мета - це встановлення чесних тарифів на комунальні послуги, проведення відповідного аудиту надання послуг із залученням громадського нагляду до цього процесу, повернення усіх газотранспортних систем та електричних мереж у власність територіальним громадам, а також створити наглядові ради при облгазах та обленерго з ініціативних груп громадян», - зазначив Іван Спринський, один з координаторів Тарифного майдану.

Активісти наголошують на виконанні чотирьох вимог Тарифного майдану:
  • Встановити вартість усіх комунальних платежів на законодавчому рівні до 15 відсотків від сукупного доходу громадян;
  • Провести аудит комунальних послуг. Створити комісії з залученням громадян, котрі зможуть контролювати проведення цих аудитів;
  • Повернути у власність територіальних громад чи органів місцевого самоврядування усі газотранспортні та електричні мережі, що були раніше незаконно приватизовані;
  • Створити наглядові ради при облгазах та обленерго, котрі зможуть чітко контролювати їх діяльність, а також контролювати процес формування тарифів на комунальні послуги.

«Ми хочемо почути від керівництва облгазів наскільки вони готові та у які терміни передати газотранспортні, розподільчі та інші мережі у власність Львівської ОТГ. Аналогічні вимоги у громадян в інших областях», - зазначив Іван Спринський.

За словами активістів, наступного тижня, 18 січня об 11 годині вони проведуть повторні акції протесту під будівлями «Львівтрансгаз» та «Львівгазвидобування» на вулиці Івана Рубчака у Львові. Окрім того, аналогічні акції відбудуться по обласних центрах України під будівлями місцевих трангазів, газвидобування та офісів НАК «Нафтогаз Україна».

Також активісти зазначають, що Тарифний майдан аполітичний та відбуватиметься виключно у форматі консолідованих, одночасних акцій протесту у регіонах.

«Не можливо нічого досягнути однією централізованою акцією протесту у Києві. Не всі можуть туди приїхати. Крім того, зазвичай, туди пробираються ті чи інші політичні «потвори» з своїми лозунгами, що виснажують людей відсутністю реальних дій. Люди зневірюються та йдуть. Лише скоординованими акціями у регіонах ми можемо досягти своїх вимог, щодо чесних тарифів та повернення у власність громад усіх мереж, що були незаконно приватизовані», - наголосив Іван Спринський.

Він також зазначив, 7 лютого у Львові відбудеться всеукраїнський з’їзд на котрому будуть обговорені подальші тактичні дії ініціативних груп. 

Усіх ініціативних громадян, що бажають долучитись до Тарифного майдану закликають зареєструватись на сайті Taryfmaydan.com.

«Усім хто зареєструється та виявить бажання бути координатором тарифного майдану у своєму місті чи області, буде повідомлено про час та місце проведення всеукраїнського з’їзду», - додав Іван Спринський.

Активісти застерігають, що найближчим часом можливі численні провокації з метою очорнити та дискредитувати рух.

«Крім того, можуть створюватись альтернативні рухи, головні дійові особи котрих закликатимуть приїхати до Києва і обіцянками досягнути мети. Втім, головне їх завдання, виснажити людей обіцянки без жодних реальних кроків, аби розчаровані громадяни роз’їхались по домівках», - додав Іван Спринський.

Номер телефону для координації +380688583663, +380933145414.

Читайте також: Із закладу, що працював попри локдаун у Чернівцях, не випускали чиновницю

Нові летальні випадки та більше півсотні хворих у лікарнях: коронавірус на Буковині