Експерт пояснив загрози оподаткування українських заробітчан

фото з відкритих джерел

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник вважає, що ідея поповнення бюджету оподаткування за рахунок податків з переказів трудових мігрантів не викличе нічого, окрім обурення і буде спонукати заробітчан назавжди покинути Україну, пише 0372.ua з посиланням на Суспільне.

"Коли люди виїздять працювати за кордон по 2, 3, 5 разів, вони все ж для себе намагаються обрати ту країну, де вони хотіли б залишитися назавжди. І після подібних рішень, коли люди будуть розуміти, що у них немає прогнозованого майбутнього (бо ці пропозиції, щоб наші трудові мігранти платили гроші, час від часу з’являються), то люди будуть обирати не Україну як свою майбутню домівку. Люди будуть забирати свої сім’ї, будуть залишати нашу країну і виїздити на постійне перебування вже за кордон", - заявив Воскобойник в ефірі Українського радіо, передає Суспільне.

Нагадуємо, ми писали раніше, "Це підстава для призупинення безвізу": в ЄС надали неофіційну реакцію на рішення КСУ

Експерт зауважує, що попри неоднозначність ідеї, у ній є й раціональна частина.

Він погоджується, що всі без виключення повинні платити податки, і це нормально. Але в Україні майже 50% економіки знаходиться в сірій зоні, тобто це та частина бізнесу, яка взагалі не сплачує податки.

"Замість того, аби почати розбиратися всередині країни, податкова намагається якимось чином почати свої перші кроки саме з найбільш незахищених верств населення. Звісно, що зараз немає інструментів, які б могли взяти і оподаткувати дохід людини, яка працювала за кордоном, бо немає обміну даними про те, скільки людина заробляє за кордоном. Якщо людина сама не прийде і не задекларує свою роботу і гроші, зароблені за кордоном, звісно, податки з нього не візьмуть",  пояснив Воскобойник.

Експерт зауважує, що, за даними соціологічних досліджень, одне з яких проводилося на замовлення Асоціації, майже 60% українців – це люди, які працюють легально за кордоном. Всі інші працюють нелегально і, відповідно, не сплачують податки, а "держава не повинна хоча б якимось чином намагатися чи навіть декларувати, що вона хоче мати відношення до цих грошей".

Раніше голова Державної податкової служби Олексій Любченко заявив, що хоче, аби трудові мігранти платили більше податків. За його словами, гроші українців, які вони заробили за кордоном, один з резервів додаткових надходжень до бюджету. Він зазначив, що трудові мігранти пересилають в Україну близько $12 млрд гривень на рік, тоді як в податкових деклараціях, які щорічно подаються до податкової, відбивається тільки 11 млрд гивень, або в 30 разів менше. Водночас декларації повинні подавати всі трудові мігранти.

Читайте такожМОЗОК та різновиди інсульту: буковинцям про важливе

Чернівецький національний університет посів п'яту сходинку у ретингу найвливовіших вишів України