Буковина – край, який має багату історію, край, що славиться величезною культурною спадщиною, край, який народив безліч видатних людей. Сайт 0372.ua продовжує розповідати Вам про історичні пам’ятки та культурну спадщину Чернівецької області.
Також ми писали: Історична спадщина Буковини: мандруємо рідним краєм
Сьогодні ми помандруємо на захід Чернівецької області та розповімо Вам про найвизначніші історико-культурні надбання західних районів.
Історичні пам’ятки Сторожинецького району:
Садиба Оренштайна (Сторожинецький дендропарк), Сторожинець. Сторожинецький дендропарк був закладений представниками багатого роду Фландерів в кінці 19 століття. Садиба з`явилася трохи пізніше, в 1880 році і являла собою двоповерховий палац, прикрашений оригінально облаштованою сторожовою вежею і балконом на другому поверсі будинку. Однак прожила сім`я тут недовго, вже на початку 20 століття садибу продають меценату і землевласникові Оренштайну. Саме в цей період починається розквіт парку. Оренштайн перетворює існуючий лісовий масив в чарівну паркову зону. Закладена вона була в 1912 році і займала площу близько 17,5 га. У 1945 році в історії парку відбувається ще одна доленосна подія, тут починає діяти навчальний заклад - лісовий коледж. У садибі розташовується адміністрація, а на базі дендропарку студенти починають проходити практичне навчання.
Ратуша у Сторожинці - символ міста, що розташований в центральній його частині. Ратуша була вибудувана в 1905 році. За своїми розмірами вона вважається другою за величиною ратушею на Буковині, поступаючись лише Чернівецькій. Не варто забувати і про архітектурну привабливість будови, адже за красою використаної обробки її з легкістю можна включити до п`ятірки найкращих ратуш області.
Історична спадщина Путильського району:
Музей-садиба Юрія Федьковича, Путила. Видатний письменник та громадський діяч Юрій Федькович народився в містечку Путила. В пам'ять про це місцеві жителі організували меморіальний музей Ю. Федьковича в родовій садибі відомого письменника. Щоб оцінити значущість цієї людини, варто пам'ятати один факт – його ім'я носить Чернівецький університет. Щоб ближче познайомитися з життям та творчістю непересічного уродженця Буковини, ми рекомендуємо вам відвідати його музей у рідній Путилі. В Путилі також встановлений пам’ятник Юрію Федьковичу.
Музей-садиба Юрія Федьковича, Путила
Музей художніх робіт, Підзахаричі. У Підзахаричах діють 5 музеїв народних ремесел, найбільш цінним з мистецької точки зору вважається саме музей мисткині Ксенії Колотило. Тут експонуються різноманітні високохудожні мистецькі роботи цієї знаменитої художниці: рушники, скатертини, серветки, доріжки, вишиті із застосуванням різних видів техніки, а також вироби з дерева і ґердани, які слугували жіночими прикрасами, у них втілилися вишуканий смак, ніжність і витончена майстерність народної майстрині. На значну увагу заслуговують вишиті картини, на одній з яких зображено будинок художниці, де вона народилася, річку Черемош і Карпатські гори.
Історичні пам’ятки Глибоччини:
Музей старообрядництва, Біла Криниця. Село Біла Криниця по-справжньому унікальне. В ньому проживає община страрообрядців, які переселилися туди ще за часів Петра І. Ці люди зберегли свої звичаї і традиції по сьогодні. Навіть більше – село стало центром православних-старообрядців усієї України. Щоб мати змогу представити свою історію та побут, у селі відкрили музей старообрядництва.
Палац Скибінецьких, Глибока. Надзвичайно красива історична пам’ятка. Палац являє собою з одного боку трьохповерхову, а з іншого двохповерхову будівлю в характерному стилі для вілл Австро-Угорщини. Інтер’єри палацу, на жаль, втрачені. Відвідування палацу можливе, однак необхідно зважати на те, що там зараз розташовується лікарня. Туристу можна також відвідати Палац в Черепківцях.
Музей-садиба Ольги Кобилянської, Димка. У 1889 – 1891 роках письменниця проживала тут у батьківському маєтку, а в інші часи часто бувала в селі заїздами. У цьому мальовничому селі знайшла прототипів своєї відомої повісті "Земля". Музей відкрито у 1973 році. Тут зберігаються матеріали про життя і творчість письменниці, є меморіальна кімната. А на подвір’ї досі височіють дерева, посаджені Кобилянською, стоїть криниця, звідки вона набирала воду. На честь письменниці тут встановлено пам’ятник.
Музей-садиба Ольги Кобилянської, Димка
Дібрівська Січ - духовний, спортивно-оздоровчий комплекс, призначений для патріотичного виховання та фізичного загартовування української молоді. Він розташовний в урочищі Кичера на околиці села Червона Діброва біля річки Дерелуй. Територія обнесена дерев’яним частоколом. Тут діє дерев’яна церква Покрови Пресвятої Богородиці. Храм збудовано згідно давніх козацьких традицій. Три невеликі бані, увінчані старовинними хрестами. Всередині знаходиться різьблений іконостас.
Культурно-історичні пам’ятки Вижницького району:
Місто Вижниця раніше вважалася одним з єврейських центрів Буковини. Частка євреїв на початок 20 століття складала до 90 % населення міста. Тоді ж функціонувало 11 синагог. Головна синагога – найбільша з них, яка збереглася по сьогодні.
Ратуша, Вижниця. У центрі Вижниці, на площі Ринок розташувалася одна з найголовніших визначних пам'яток міста - ратуша. Споруда датується початком 20 століття. Невелика двоповерхова будівля є центровою в забудові буковинського містечка.
Історичний музей у Берегометі один з наймолодших на Буковині. Однак за свою коротку історію вже встиг стати культурним центром селища. Після його відвідин ви дізнаєтеся багато цікавих деталей про історію, побут та культуру місцевих жителів, а неподалік – оглянете Вижницький національний парк.
Історико-культурні пам’ятки Кіцманщини:
Палац Манеску, Чортория. Палац Манеску – одна із найстаріших та найзагадковіших пам'яток Буковини. Замок знаходиться в селі Чортория Кіцманського району. Точна дата будівництва невідома. Але у переліку місцевих пам'яток культури Чернівецької області є запис, що палац побудовано у середині 19 століття. Але в інших документах вказується дата початку 18 століття.
Палац Шимоновичів, Дубівці. Дорогою із Чернівців до Івано-Франківська, біля повороту на Вижницю, розташоване село Дубівці, що може слугувати для вас чудовою зупинкою разом із культурною програмою – відвідання палацу баронів Шимоновичів в Дубівцях.Ззовні будівля вирізняється з-поміж сільської забудови. Салатового кольору споруда в доволі оригінальному стилі одразу кидається в очі. Довкола парк не зберігся, однак залишив по собі невеликий ставок. Інтер’єри теж не збереглися. Стан будівлі все-таки стараються тримати в порядку.
Ратуша, Кіцмань. Ратуша в місті Кіцмань - головна архітектурна пам`ятка невеликого містечка Чернівецької області. Розташована в центральній частині міста і ось вже багато років тут розміщуються лише органи місцевого самоврядування Кіцмані.
Отож, Буковина вражає різноманітністю історичних та культурних пам'яток по всій території. Кожен, хто вирішить приїхати сюди, знайде щось для себе, тому якщо ми хочемо, щоб Буковина стала туристичним краєм, ми самі маємо нею подорожувати.
Відкриймо для себе Буковину - край, де варто жити!