Тепер варто хвилюватися не тільки про шкідливий вплив сонця на шкіру, а й про вплив на психоемоційний стан в спекотну пору, пише 0372.ua.
Нагадаємо, "Голодна" діра, яка щодоби поглинає по одній зірці: про шокуючу знахідку буковинцям
Спекотна погода негативно впливає на ментальне здоров'я. Дослідники кліматичної психології з Каледонського університету в Глазго провели дослідження і дійшли висновку, що спекотна погода може викликати у людей гнів.
Вчені ще на початку 19-го століття помітили, що у жарких регіонах вищі показники важких злочинів, ніж в країнах із прохолодним кліматом.
Наступне дослідження, яке провели в Великобританії, свідчило про те, що кожне підвищення температури на 1 °C вище 18 °C пов'язано зі збільшенням кількості самогубств на 3,8% і вбивств на 5%.
Підвищення температури збільшує рівень гормону стресу кортизолу, а також адреналіну і тестостерону. Коли відбувається сплеск тестостерону, люди відчувають агресивність і жорстокість.
Для кого спека особливо небезпечна
Крім того, слід пам'ятати, про те, що спека особливо погано впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями, які мають розлади системи органів дихання, літніх людей, дітей і вагітних, оскільки в силу фізіологічних особливостей і захворювань організму буває важко впоратися з надмірною теплом.
Терморегуляція легко дає збій, що може стати причиною серцевого нападу, задухи, втрати свідомості. При цьому вразливим людям необов'язково перебувати на вулиці під відкритим сонцем.
Досить в жарку пору перебувати в задушливих і погано провентильовані приміщеннях або нагрітому автомобілі, громадському транспорті.
Читайте також: "Найкраще село" та "Успішна громада Буковини": оголошується конкурс
У Чернівецькій області – близько 70 людей за добу госпіталізовано