Права заробітчан-українців у Польщі можуть врегулювати спільною угодою: цікаве буковинцям

фото з відкритих джерел
Права українців, які працюють у Польщі, можливо, потрібно врегулювати міжурядовою угодою.

Про це заявив міністр сільського господарства і розвитку села Ян Кшиштоф Ардановський, який 4 липня взяв участь у вшануванні пам'яті вояків армії УНР з нагоди 27-ї річниці відновлення Українського військового цвинтаря у місті Александрув-Куявський Куявсько-Поморського воєводства на півночі Польщі, повідомляє Укрінформ.

У Польщі працює багато тисяч українців, які мають повагу завдяки своїй чесності, надійності, працьовитості. Можливо, це (статус українців - ред.) має врегулювати міждержавна угода, яка давала б і більші гарантії, і більшу безпеку, кращу опіку, дотримання прав працівників. Це все буде предметом міждержавних переговорів,- наголосив Ардановський.

За його словами, те, що до Польщі приїжджають тисячі українців, є доброю нагодою, щоб подружитися.

Польський чиновник переконаний, що це прекрасна нагода, аби краще познайомитися. "Адже у нас схожа мова, у переважній більшості ми християни. Потрібно пізнати себе і спосіб мислення, чутливість і на цьому будувати дружні відносини. Кращого часу не буде", - зазначив він.

Ардановський зауважив, що польсько-українські політичні та економічні відносини розвиваються добре. Що ж до питань історичних, то, на думку міністра, їх не можна забувати, але з них потрібно навчитися робити висновки.

Міністр зауважив, що 27-ий раз поспіль українці і поляки зібралися разом в Александруві-Куявському, аби вшанувати тих, хто 100 років тому спільно боровся за незалежність своїх країн. Обидва народи боролися за спільні цінності, право на самовизначення - і проти злочинної комуністичної ідеології, наголосив він.

У церемонії вшанування пам’яті вояків УНР у Александруві-Куявському взяли участь представники органів місцевого самоврядування, українці, зокрема консул України у Гданську Лев Захарчишин. У Фейсбук він висловив сподівання, що незабаром у місті з’явиться вулиця імені генерала УНР Марка Безручка.

За інформацією Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебувало понад 1,3 млн українців.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що чернівчани можуть змінити виборчу адресу без зміни місця реєстрації. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? -пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.