В ООН говорять про історичне зростання безробіття у світі через пандемію - актуальне буковинцям

фото ілюстративне

Пандемія коронавірусу призведе до історичного зростання рівня безробіття, а падіння світового ВВП спричинить економічну кризу, яка зачепить найбільш уразливі групи населення.

Про це йдеться в оприлюдненому ООН звіті, пише Суспільне

Згідно з ним, спричинена пандемією криза лише у другому кварталі 2020 року може призвести до скорочення 195 мільйонів робочих місць для людей, які працюють на умовах повної зайнятості. При цьому найбільше страждатимуть малі та середні підприємства, сільськогосподарські робітники, самозайняті, наймані працівники, біженці та робітники-мігранти. Окремо у доповіді згадують неофіційних працівників, вважаючи їх найвразливішими перед кризою.

Як зазначають в організації, економічний спад також вплине на глобальне переміщення населення і, отже, зачепить економіку країн з високим рівнем міграції та високими потоками грошових переказів у структурі їхнього ВВП. У звіті зазначається, що такі наслідки пандемії можуть стати катастрофічнішими за власне вірус.

"Під час спалаху Еболи в Західній Африці у 2014 році більше людей загинуло від переривання надання соціальних послуг та економічного спаду, ніж від власне вірусу. Цього не повинно було статися, і світ не може дозволити цьому статися знову. У міру того як світ вступає в найглибший глобальний спад з часів Великої депресії, нам необхідно пов'язати потреби охорони здоров'я з соціальним, економічним та екологічним добробутом, пов'язуючи сьогодення з майбутнім", - зазначають в організації.

Для запобігання катастрофічним наслідкам пандемії в ООН пропонують комплекс заходів, що включає п'ять пунктів, які включають забезпечення доступності основних медичних послуг, соціальний захист і забезпечення базових послуг, захист робочих місць, підтримку малих і середніх підприємств і неофіційних працівників через програми економічного реагування і відновлення, спрямування фіскальних і фінансових стимулів на те, щоб макроекономічна політика працювала для найбільш вразливих груп, та сприяння соціальній згуртованості.

Також у звіті зазначається, що UNDS (група ООН з питань сталого розвитку) переходить в аварійний режим роботи та планує скоригувати і розширити надання допомоги у розмірі 17,8 мільярда доларів з портфеля програм сталого розвитку з урахуванням потреб, пов'язаних з COVID19.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у світі чисельність хворих коронавірусом перевищила 3 млн осіб. Прочитати про це можна ТУТ.

Стали свідком надзвичайної події? - пишіть її нам!

Завантажуйте наш мобільний додаток для App Store або Google Play, а також слідкуйте за життям міста у соціальних мережах - FacebookInstagram та Telegram.