Дієві поради буковинцям, як не дрімати на роботі

Засинаєте на робочих зустрічах? Це трапляється із найкращими працівниками.

Як уникнути спокуси зімкнути очі й задрімати під час вашої наступної робочої зустрічі  і як утримати увагу колег, якщо цю зустріч доведеться проводити вам?

1. Правильний час...

Еліз Кіт – засновниця американської компанії Lucid Meetings, яка проводить тренінги щодо робочих зустрічей. Вона каже, що хоча для різних людей може бути комфорнішим різний час, дослідження доводять, що певні періоди є кращими для досягнення певних цілей.

"Розмови про стан справ та речі, які потребують логічного мислення, краще вести вранці ", – говорить пані Кіт. Ранок – це найкращий час, щоби справити враження на людей – тож співбесіди чи демонстрації своїх досягнень краще проводити вранці, коли ваш розум гострий і ви сповнені ентузіазму.

"Ближче до кінця дня – гарний час для "мозкового штурму"... Адже енергія, яку ви мали вранці, поступово втрачається, – говорить вона. – Люди розслабляються, а це саме те, що потрібно, якщо вам треба цікаві ідеї".

І, звичайно, ніколи не проводьте зустрічі у "мертвий період" – одразу після обіду.

Та конкретний час проведення зустрічі – не головне. Набагато важливіше, щоб був чітко визначений час її завершення.

"Ми часто засинаємо на зустрічах від нудьги, а не від утоми", – каже вона.

2. ...і правильне місце

Хоча більшість робочих зустрічей проходить безпосередньо в офісі, інколи зібрання у нетрадиційних місцях можуть допомогти підвищити креативність.

Також багато експертів говорять про ефективність зустрічей, які учасники проводять стоячи, замість того, щоб сидіти.

Повітря в офісі містить не менше забруднювачів, ніж на вулиці. Що робити? Битва за температуру в офісі. Хто її нарешті виграє?

Пані Кіт радить хоча б іноді збиратися за межами офісу і проводити зустрічі "на ногах" – саме такі зібрання вона вважає більш креативними.

3. Добре підготуйтеся

"Зустрічі, на яких люди засинають – зазвичай ті, на яких їм не варто було би бути взагалі... або такі, де інші їх критикують", – каже пані Кіт.

"Чітко окресліть зміст зустрічі і результати, яких плануєте на ній досягти – це допоможе вам запросити на неї лише потрібних людей", – радить експертка.

Одне нещодавнє американське дослідження довело, що працівники в середньому вважають, що лише 33% керівників добре готуються до зустрічей. І більшість менеджерів, зауважує пані Кіт, можуть проводити 80% свого часу на зустрічах, при цьому не пройшовши жодних тренінгів щодо того, як їх треба проводити.

Створення чіткого порядку денного – загальна порада від експертів з продуктивності.

Аннетт Катіно, підприємиця у сфері охорони здоров'я, розповіла New York Times, що порядок денний є надзвичайно важливим, "адже якщо я не знаю, чому ми знаходимося на зустрічі, і ви не знаєте, для чого ми там, то для такої зустрічі взагалі немає причини".

"Одна з причин, чому люди не почнуть засинати – якщо зустріч їм цікава і має безпосередній стосунок до їхньої роботи", – додає вона.

4. Не втрачайте пильності протягом дня

Пані Джеймс рекомендує вставити з-за робочого столу кожні пів години, щоби розім'ятися і тримати себе в тонусі протягом дня.

І хоча деякі компанії, такі як Google, виробник морозива Ben & Jerry та інтернет-магазин Zappos пропонують працівникам місця, де вони можуть подрімати посеред робочого дня, пані Джеймс застерігає, що такий сон – не завжди ефективний, оскільки через нього ви починаєте сприймати своє місце роботи як місце для сну.

5. Перекусити чи не перекусити?

Хоча пані Джеймс пропонує відмовитися від гарячих напоїв або закусок з високим вмістом вуглеводів перед зустріччю, якщо ви схильні до сонливості, пані Кіт каже, що правильні види закусок можуть стати вам знадобитися.

З одного боку, їжа допомагає тримати людей в тонусі, але окрім того у багатьох культурах вона також є символом турботи.

"Заборона солодощів на касах зменшує їхні продажі", – вчені.

"Чому б не застосувати це під час ваших зустрічей? Чому б не показати людям, що про них турбуються, що їхні комфорт і добробут важливі для вас?", – радить вона.

Звичайно, варто уникати занадто хрустких закусок та їжі із сильним запахом, а також брати до уваги дієтичні обмеження колег.

6. Активна участь

Скажемо просто – ви не зможете заснути, якщо ви справді берете участь у зустрічі.

"Говоріть протягом перших трьох хвилин, – рекомендує пані Джеймс. – Це змусить інших вас почути і дозволить вам відчути себе співавтором, а не слухачем".

Пані Джеймс також радить не забувати про мову жестів: "Кивайте, дивіться людям в очі та використовуйте інші невербальні реакції на почуте".

Робити нотатки також корисно, аби ваш мозок лишався у тонусі.

"Підніміть руку, озвучте їх, переконайтеся, що їх почують. Ви можете допомогти іншим бути почутими і ставити питання", – додає вона.

Читайте також: Випав із вікна і розбився насмерть: у Чернівцях стався нещасний випадок