Кілька десятків мільйонів євро інвестицій, екологічно чисте виробництво, понад 200 нових робочих місць, капітальний ремонт дороги у невеликому селі — це не просто мрія, а реальні плани європейців, які планують збудувати завод із виробництва керамічних виробів на території Нижньостанівецької сільської ради.
Презентація проекту будівництва заводу та комплексу споруд біля нього, а також громадські слухання відбулися 4 липня у Нижньостанівецькій сільській раді, пише Кіцмань City.
Виконуючий обов’язки голови Кіцманської районної державної адміністрації Юрій Косар подякував інвесторам та запевнив, що районна влада докладе максимум зусиль для залучення інвестицій та будівництва заводу, адже це нові робочі місця, розвинута інфраструктура.
o_1df0j11vc40v1lo116fod3i16qg2h.jpg
Сільський голова Нижніх Станівців Іван Гуля розповів, що вже кілька років тривали переговори із європейцями, вибір ділянки, на якій можна збудувати комплекс, а найголовніше — поблизу села Виноград знайшли поклади глини, яка підходить для виробництва якісної цегли та черепиці. Крім того, ця ділянка землі — з крутосхилами і не підходить для ведення сільського господарства.
Також на виконання вимог закону "Про оцінку впливу на довкілля" відбулися громадські слухання щодо планової діяльності ТзОВ "Екоінвест-Україна", геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки ділянки глини (цегельна сировина) у с.Виноград, де будуватиметься завод. Перед присутніми жителями населених пунктів виступили інвестор Шідо Золтан — генеральний директор ТОВ "Екоінвест-Україна ", представник замовника, інженер-проектувальник Сергій Андрійчук. Про конструкцію заводу та обладнання із виробництва цегли і черепиці розповів Амадеус Ербес, представник португальської фірми «Metalcertima».
Проект заводу і комплексу, який планують звести біля нього (а це теплиці, невеличкий готель, ставок, адміністративні споруди) представив відомий український архітектор Юрій Серьогін. Він розповів, що тепле вологе повітря із приміщення, де буде обпалюватися і сушитися цегла, направлятиметься в теплиці, які будуть збудовані поруч на південному схилі.
o_1df0j20251a3518im26b1sbl168m36.jpg
Тобто крім основного виробництва (цегли і черепиці) тут також буде тепличне господарство. На дахах приміщень планують встановити сонячні батареї. А для того, щоб мати можливість вивозити продукцію вантажівками, інвестори планують збудувати асфальтну дорогу через поля до траси, оминаючи ближні села. А перед початком спорудження комплексу — відремонтувати дорогу через село до місця будівництва.
Читайте також: сіяв, жав, у рюкзак склав, а поліцейські відібрали: буковинець недоніс опійний мак до місця призначення.