В. о міністра охорони здоров'я Уляна Супрун не погоджується з ініциативою народної депутатки Ольги Богомолець "протидіяти лихослів’ю" і розповідає, чому така лексика може бути корисною для здоров’я.
"Влучно застосована лайка описує наше ставлення до ситуації, вона не спрямована образити співрозмовника, а корисна для здоров’я. Дослідження показують, що саме така лайка і застосовується в побуті найчастіше. Вона призводить до нейтральних чи позитивних наслідків", — зазначила Уляна Супрун.
Вона зауважила, що коли людина реагує нецензурною лексикою на складну неприємну ситуацію, а не на людину, то відчуває полегшення.
"У цьому випадку наше обурення новинами, біль при тренуванні, травмі, тривожність, подив чи переляк знаходять миттєве і досить точне вивільнення, на що мозок реагує виділенням ендорфінів. Вони беруть участь у знеболенні чи задоволенні", — пояснила вона.
Посилаючись на наукові дослідження, Супрун вказала на ефективність лайки в зменшенні болю, посиленні серцебиття і підвищенні больового порогу.
При цьому вона підкреслила, що матюками слід саме послуговуватися у найпотрібніший момент, а не розмовляти ними постійно. Інакше мозок звикає і перестає сприймати лайку як щось екстраординарне.
Читайте також:Тепер буковинці зможуть як належне оцінити працю педагога