З кожним роком на Буковині зростає кількість безпритульних собак

Лише у 2017 році безхатні собаки покусали у місті 285 людини, а цьогоріч жертвами бродячих стали вже понад 70 людей, про це повідомляє Чернівецький обласний лабораторний центр.

Пані Марина боїться собак, бо вони її покусали. Зі слів жінки, увечері повертаючись після роботи додому, на неї напала зграя бродячих псів. Відбитися від них самотужки не змогла, врятували жінку перехожі.

Марина, чернівчанка: “Почали кусати, я почала кричати. Покусали руку та пальці. Я лежала у лікарні, отримала 40 уколів в живіт. Це дуже боляче, головне, аби ніхто не пережив, те що я”.

Юлія Добрюк опікується безпритульними собаками п’ять років. Щотижня купує їжу для тварин за власні кошти, а після робити ходить їх годувати. За час свого волонтерства знайшла домівку для понад ста собак, сама ж прихистила вдома 6 тварин. Зі слів жінки, бродячих собак не варто боятися, якщо їх не провокувати, пише Буковина

Юлія Добрюк, волонтер: “Сита собака ніколи  не нападе, це по-перше. По-друге, дворові собаки, безпритульні собаки вони дуже розумні. Собаки, які дурніші – вони вже загинули під колесами, їх покалічили та загризли інші собаки. Собаки, які вижили пристосовуються до умов життя, тому вони дуже бояться людей, бо знають, що люди це небезпечно”.

Сина Сергія Добржанського під час прогулянки вкусила за ногу чіпована собака. Чоловік розповідає, дитину тривалий час лікували. Після цього випадку Сергій створив громадський рух, аби вирішити у місті проблему з бродячими тваринами. Зі слів чоловіка, кількість вуличних собак щороку лише зростає.

Сергій Добржанський, активіст: “В нас немає жодного контролю за домашніми тваринами. Процес реєстрації тварини має реально проходити, а не 50 жетонів за рік робити. Має бути тотальна стерелізація собак, а не вибіркова”.

У місті Чернівці вже майже два роки працює притулок для тварин. Нині там знаходиться понад двісті собак. Оксана Труфін працює ветеринаром. Дівчина розповідає, щодня вона з колегами виїжджає декілька разів у місто виловлювати бродячих собак.

Оксана Труфін, ветеринар МКП «Притулок для тварин»: “Підлягає клінічний огляд тварини, подальша стерилізаці, обробка від паразитів та вакцина від сказу. Собака на території притулку перебуває два тижні. Десь днів карантину, потім її стерелізують, коли шви заживуть ми проводимо вакцину від сказу”.

Директор притулку Василь Виноградов каже – у них немає вже, де тримати тварин. Усі вольєри переповнені. За словами  чоловіка, у місті кількість безпритульних собак зменшилась за останні роки, а в області навпаки – збільшилася.

Василь Виноградов, директор МКП «Притулок для тварин»: “В селах не стерилізуються собаки, дається приплоди, тож їх потрібно кудись дівати. У нас є Калиніський ринок, туди їзжаються усі села і ми помічаємо, що у вихідні дні зявляються усі ці потомства. Просто приїджають машини і все це викидують”.

Василь Виноградов каже – якщо чернівчани побачили бездомну та нечіповану собаку, нехай звертаються у притулок. Працівники підприємства стериліізують та вакцинують тварину і відпустять на місці вилову.