По всій Буковині почали вити сирени

Перевіряли стан системи оповіщення населення. Раніше робили це раз на рік, тепер же з огляду на ситуацію в країні такі заходи почастішали.

Тривога. Усім у сховища.

– Наступ якийсь, чи що?

– Треба десь тинятися-ховатися. Думаю, у вокзал забігти зараз

– Ноу-ноу. Ми не знаємо, тільки що приїхали

– Мені здається, що там крадусь щось, банки чи що

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «О 14:00 у Чернівцях, та й у всій Буковині почали вити сирени. Рятувальники та владники просять людей не панікувати, адже це звичайна перевірка систем оповіщення».

Звучала сирена із даху Чернівецького вокзалу не більше 5 хвилин. Опісля система оповіщення населення затихла. Про тривогу буковинців повідомляли завчасно. 

– Я чув по радіо, в понеділок говорили про це

Що ж робити, якщо такі звуки будуть не за планом, у перехожих виникає тільки одна думка.

– Ховатися

– Бомбосховища

– Певно десь ішла там де більше народу

МИРОСЛАВ СОЛОНАР, ЖУРНАЛІСТ: «Однак, якщо сирена і далі зазвучить громадяни мають негайно увімкнути телевізор чи то радіо і власне, почути, що загрожує місцевості».

Загалом у Чернівцях мали спрацювати 18 сирен, ще 14 в районах області. Чиновники поки що очікують надходження інформації щодо справності приладів. Та кажуть система оповіщення давно застаріла, а знайти нові деталі не так і просто, повідомляє Буковина

МАКСИМ ЗАРЕМСЬКИЙ, НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ПЛАНУВАННЯ, ОПЕРАТИВНОГО ЧЕРГУВАННЯ, ЗВ’ЯЗКУ ТА ОПОВІЩЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Вони уже понад 25 років вийшли із експлуатації і підтримуються на тих договірних умовах. Одне, що у нас є, це ми закупили sms– систему, яка дозволяє певну кількість абонентів залучати при надзвичайних ситуаціях, при доведенні штормових попереджень».

В управлінні цивільного захисту населення зазначають, раніше перевірки систем оповіщення робили раз на рік, та тепер через події на Сході проводять такі заходи щокварталу.