У Чернівцях всохлі і ламкі гілляки дерев запросто можуть травмувати перехожих (фото)

Чому посадовці звикли чогось чекати: доки рак на горі свисне, доки півень клюне в одне місце? Уже неозброєним оком видно, що в місті є чимало дерев, які потребують санітарної чистки, а то й цілковитого спилення.

Особливо дивують «музейні експонати» на вулиці Комарова та навіть у центрі нашого маленького Парижа. Тут явно зрозуміло і без консіліумів, що треба спиляти. Бо ж самі знаєте, дедалі частіше у нашому «портовому» місті інформують про «штормові попередження». Як наслідок, всохлі і ламкі гілляки дерев запросто можуть пошкодити майно чи травмувати перехожих.

Начальник Чернівецького міського комунального виробничого Тресту зеленого господарства та протизсувних робіт Олександр Брязкало розповів «Погляду», що вони не можуть просто так спилювати дерева, як їм заманеться, мовляв, чекаємо ордер. Тобто спеціальна комісія має підтвердити аварійність дерева і дати добро на спилення. А без дозволу у Тресті можуть спилювати хіба що ті дерева, які дуже-дуже аварійні й уже падають.

За словами інженера садово-паркового господарства Тресту Алли Хомутовської, за перше півріччя 2017 року було обрізано 1066 дерев. А спиляно – 211 – з них 90 відсотків аварійних і 10% – ті, що спилюють через будівництво.

Видалення зелених насаджень, які перебувають в аварійному, сухостійному та фаутновому стані на присадибній ділянці, здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки, – йдеться у постанові Кабміну.

Водночас громадяни, яким необхідно знести сухі дерева на прилеглій території до присадибної ділянки, повинні отримати дозвіл. Також дозвіл необхідний при знесенні дерев на території балансоутримувачів (території підприємств, установ, КРЕПів, ЖРЕПів та ін.). На підставі дозволу комунальне підприємство «Трест зеленого господарства» виконує роботи по знесенню дерев.