Чому у Чернівцях в багатоповерхівках досі немає приладів обліку тепла?

До кінця року усі багатоквартирні будинки мають бути з приладами обліку тепла, за які заплатять люди

Лічильники тепла усім чернівчанам, які мешкають у будинках із централізованим теплопостачанням, зобов’язані встановити надавачі цих послуг. Відповідний закон ухвалили нардепи ще 22 червня. Згідно з ним, всі теплопостачальні компанії мають забезпечити стовідсотковий облік тепла будівель до кінця 2017 року. Тому з українців, які і так змушені віддавати майже всю зарплату за комунальні послуги, хочуть здерти ще й на лічильники.

Мешканців багатоповерхівок позбавили вибору: встановлювати прилад обліку тепла чи ні. Окрім того, людям доведеться відшкодувати теплокомуненерго витрати за оснащення будинкового лічильника через тариф. Тобто мешканцям встановлять прилад обліку у розстрочку, а відтак здеруть з них усі 100% вартості. Коштує оснащення будинку приладом обліку приблизно 50-60 тисяч гривень. Цю суму мешканці багатоповерхівки змушені будуть розділити між собою та віддати за лічильник. 

Мешканцям варто знати, що теплокомуненерго має за два місяці попередити власників/співвласників будинку про встановлення приладу обліку, його вартість та розмір і порядок сплати. Мешканці можуть погодитися на його умови, або запропонувати свої, чи повідомити про те, що лічильник встановлять самостійно.

У департаменті ЖКГ Чернівецької міськради кажуть, що наразі немає відпрацьованого механізму щодо забезпечення приладами обліку тепла теплокомуненерго. Тому тут ще не знають, як будуть виконувати те, що понаухвалювали депутати.

За словами заступника керівника департаменту ЖКГ Чернівецької міської ради Олександра Бурака, наразі приладами обліку тепла оснащено лише 55% будинків у місті, пише Погляд. Це приблизно на 10% більше того, що було в Чернівцях на початку минулого опалювального сезону. Тоді як, приміром у Дніпрі, ця цифра сягає майже 100-відсоткового результату.

– Закон у Києві ухвалили, але немає механізму як встановлювати лічильники, - каже О. Бурак. - Як це робити на місцях, невідомо. І коштів на встановлення лічильників у нас немає.

Нагадаємо, що багато чернівчан, які ще минулого опалювального сезону зібрали гроші на встановлення лічильника, і досі не дочекалися приладів обліку. Фірми, які людям рекомендувало керівництво ЖКГ, мали вже давно виконати ці роботи. Тепер - ні лічильників, ні грошей.

У департаменті ЖКГ стверджують, що компанії, які мають ліцензію на встановлення приладів обліку, справно виконують роботи з оснащення будинків лічильниками. І скарг уже меншає.